984

Як вибрати дитячий велосипед

Вибір дитячого велосипеда доволі не проста річ. Все через те, що ринок дитячих велосипедів зараз не менш різноманітний, за ринок дорослих “роверів”. А це ускладнює вибір, бо ж хочеться купити щось якісне і безпечне, щоби дитина навчилася їзди на веселосипеді і при цьому не травмувалася, чи взагалі – щоб не виробила фобії на все життя. Отже який обрати велосипед для дитини?

Логіка розумного вибору нам підказує, що велосипед для дитини подрібно куляти двоколісний. Зараз уже не актуальні трьохколісні “бегемоти”. Чому так? А все тому, що до двохколісних дитячих велосипедів дочіпаються на задню вісь два маленькі коліщатка, які допомагають триматися вертикально і водночас набувати навиків тримання рівноваги на двох колесах. Таким чином ви отримуєте подвійний ефект від їзди 🙂

Далі потрібно, на основі фізичних параметрів вашої дитини, розібратися із типом велосипеда. Якщо ваша дитина здорова і розвивається стабільно, а також їй до п’яти років, то найкращий велосипед для неї – дошкільний. У такого розмір коліс 10см в діаметрі. Рама не висока.

Дитячий велосипед поради як обрати

Якщо ж вашій дитині більше п’яти років, то варто зупинити вибір на велосипедах для дітей шкільного віку. У нах діаметр колеса від 12 до 18 см. Рама вища і самі велосипеди важчі.

Велосипед для дитини шкільного віку

Обирати велосипед потрібно обов’язково із дитиною. Для правильного підбору, потрібно опустити до мінімального положення сідло і посадити на нього дитину. Ноги повинні дотягуватися до педалей так, щоби стопа серединою опиралась в опущену педаль. Не потрібно купляти велосипед “на виріст”. Діти ростуть швидко і буває так, що цього літа ви купили трошки зависокий велосипед для дитини і тому вона не може на ньому їздити, а наступного літа він уже замалий для неї і він не використовується знову! У цьому питанні потрібно бути уважним.

Велосипеди шкільного віку достатньо гнучкі у плані розмірів. Дитина у цей період особливо активно розвивається і росте, тому постарайтеся дізнатися у продавців максимально повну інформацію. Чи є можливість адаптації велосипеда до збільшення. Деякі виробники продумали конструкції так, що регуляція рівня сидіння, керма, рівень нахилу сприяють його збільшенню. Іноді можна навіть замінити колеса на більші. Ці можливості допоможуть вам утриматися від покупки нового велосипеда через те, що дитина виросла із старого. А це зекономить ваші гроші.

Захист та безпека велосипеда

Сучасні виробники стараються зробити свою продукцію безпечною. Особливий акцент робиться на дитячих велосипедах, бо безпечність – чи не найголовніше, що впливає на вибір батьків. Тому майже усі моделі оснащені поролоновими підкрадками на рамі, кермі та інших частинах велосипеду. Також захист стоїть і на ланцюговій передачі, щоби вона часом не захопила одяг при їзді. У цьому плані, коли обираєте велосипед, дивіться щоби ці підкладки були не надто твердими.

Велосипед для дівчинки чи для хлопчика?

До нас ще не дойшла європейська мода гендеру (одностатевості), тому велосипеди поділяються за цією ознакою: для дівчат і для хлопців. Правда різниця невелика, переважно у кольорі. Кольорова гамма – різноманітна, часто застосовують клейкі стрічки із зображенням різних героїв з мультфільмів. Тому у цьому плані довірте вибір своїй дитині 🙂

Із фірм, батьки часто обирають детский велосипед lexus, хороші та якісні велосипеди. Є й дешевші варіанти, тут уже дивіться на свій бютжет для покупки. У випадку дошкільного велосипеда надто міцного вам не потрібно, бо дитина швидко з нього виросте, але у старшому віці уже варто подумати про якість.

Для підлітків велосипед краще придбати доростий, це другий період швидкого росту ваших дітей, та й звикання у цей період найкраще, то й перехід з дитячого на дорослий пройде не помітно. Але вибір дорослого велосипеда – це вже інша тема 🙂

Читайте також: