575

Який вибрати водонагрівач?

Сучасний житель української квартири чи будинку, прагне якомога більшої автономності. Це зумовлено тим, що комунальні послуги у нас дуже слабо розвинені і наскрізь прогнилі корупцією. По суті, вони працюють з часів СРСР без змін за совковим принципом. Також, при автономності, весь комфорт життя не залежить від зовнішніх чинників, що є додатковою зручністю, людина сама керує чого і скільки їй потрібно та коли, а це дозволяє ще й зекономити. Сьогодні поговоримо про теплу воду у домі і про водонагрівачі.

Водонагрівачі, бойлери

Водонагрівачі, або ж бойлери – це електричні, або газові установки, які підключаються до подачі холодної води і віддають на виході теплу.

Існує два типи водонагрівачів:

  1. протічні,
  2. накопичувальні.

Протічні водонагрівачі нагрівають воду в той час, коли вона протікає крізь них. Таким чином, тепла вода вмикається в той час, коли відкривається кран. Такого типу нагрівачі підходять для користування невеликих об’ємів води, наприклад для миття посуду. Також для них обов’язковою умовою є постійний тиск у водоканалі, тобто їх не бажано ставити у системі насосних станцій, де тиск міняється. Протічні водонагрівачі зазвичай мають велику потужність.

Принцип роботи накопичувальних водонагрівачів (бойлерів), базується на ефекті термоса. Це посуті бочка з нагрівальним елементом, куди під тисом закачується холодна вода, де вона нагрівається до певної температури і там зберігається до використання. Такий тип нагрівачів чудовий для використання, де потрібні великі об’єми: душ, ванна і т.п. При цьому, об’єми бойлерів бувають різні, починаючи від 50 літрів. Таким чином, можна підібрати оптимальний варіант під свої потреби. Наприклад для сім’ї з 4 людей, достатньо буде бойлера ємністю 80 л. Накопичувальні нагрівачі зазвичай менш потужні і більш економні. Підключатися можуть до двохфазної та трьохфазної мережі – в залежності від моделі.

Окрім цих двох типів водонагрівачів, існує також третій – газова колонка. По суті, це той же протічний водонагрівач, але замість потужного електричного нагрівального елемента, там стоїть змієвик з газовим запалом. Це найекономічніший і найефективніший водонагрівач. Проте має ряд особливостей. По-перше – для газової колонки необхідно проводити витяжку відпрацьованих газів. По-друге – кількість нагрітої води за сеунду є обмеженою (в залежності від моделі), тому приймаючи одночасно душ, та миючи посуду, можна відчути на собі холодну воду 🙂 Також газові колонки потребують постійного тиску у водоканалі.

Популярне запитання – яка фірма водонагрівачів краща? Відповідь на яке є доволі банальна – та, сервісний центр якої, є найближчим до вас. Справа в тому, що водонагрівачі є не складними приладами, а тому різниця між ними, навіть у різних фірмах, невелика. Основним критерієм у цьому питанні, напевне, буде дизайн і ціна. З асортиментом водогрівачів можна ознайомитися тут: ссылка.

Отже, на що варто акцентувати увагу при виборі водонагрівача?

1. Тип нагрівання – електричний, газовий (відповідно до ваших можливостей).

2. Об’єм гарячої води, який може забезпечити водонагрівач (л/с для протічних, кількість літрів для накопичувальних, визначаємо за потребою).

3. Тип підключення до мережі.

4. Дизайн, розміри, фірма.

Незабудьте також продумати установку, бо у випадку накопичувальних бойлерів, кріплення мають бути міцними та надійними.

Читайте також: