487

Здоровий відпочинок

Люди працюють, мотивуючись однією метою – отримати насолоду від відпочинку. І справді, ніщо не приносить такого кайфу, як відпочинок після виснажливої праці. При цьому не важливо – фізична це праця, чи розумова. У цьому й суть активності людини, через боротьбу з собою (щоби працювати, доводиться боротися з лінню), отримати в результаті насолоду. А відпочинок – це та ж насолода!

Здоровий відпочинок. Медитація

Можна говорити про те, що сон – це достатній відпочинок для людини і з цією тезою не можна не погодитися. Але, якщо вдумливо оцінити її, то вийде, що справедлива вона лише для короткочасної роботи (щоденної). Тобто виконавши певний обсяг роботи, чи то спаливши певний обсях своїх ресурсів – потрібне відновлення. А от коли це відбувається щодня, то втома буде накопичуватися внаслідок повторення. Це можна охарактеризувати, як – зівичка бути втомленим. А порівняти із зіницею, яка від постійної темряви – збільшується і залишається розширеною в ній. Тому потрібно вмикати світло посеред темрями, щоб остаточно не осліпнути!

У випадку роботи, світлом посеред темряви виступає – відпустка і відпочинок проведений в цей час. Але насправді, це така делікатна тема, що люди часто втрачають розуміння того, чим насправді є відпочинок! Більшість у виділений вільний час стараються закінчити якісь не закінчені справи, відвідати родичів, а чи взагалі купитися на приманки туристичних фірм через рекламу і гайнути кудись бездумно “бо всі так роблять”, чи “бо так каже тілівізор”. І водночас всі забувають про істинну цінність відпочинку – здоров’я…

Саме так, здоров’я, бо втома – це хвороба. Ми відчуваємо фізичну чи психологічну втому через те, що десь в організмі присутні залишки наднормової роботи. У тілі – це токсини, у душі – це накопичення негативних емоцій, або ж звичайних емоційних вибухів, якими перенасичені звичайні робочі будні. Тому свою відпустку, яка триває не так вже й довго і не так вже й часто, варто присв’ятити оздоровленню та медитаціям. Це не лише зведе нанівець вашу хронічну втомленість, але й зарядить на нові досягнення!!! А звідси і внутрішній ріст і зовнішня успішність! Майте це на увазі – рівень вашого щастя залежить від того, як ви проводите час у своєму житті.

Що необхідно для здорового відпочинку, або ж – як краще відпочити? Відповідь на це запитання дуже індивідуальне і залежить не лише від смаку чи характеру кожного. На його вирішення впливає і рід зайнятості людини, стан здоров’я, вік і т. д.. Але є деякі універсальні варіанти та поради для відпочинку, які потрібно знати усім!

Перш за все це – природа і медитація. Ви можете поєднати їх, головне – це спілкування з природою та зі своїм внутрішнім “Я”. Відпочинок на природі підійде усім, важливо пам’ятати, що природа має бути справжня! Тобто не парк посеред міста, і не ботанічний сад на околиці, а ліс, гори, чи озеро, які розміщені далеко від автомобільних трас, у випадку моря – дикий пляж. Медитація потрібна для зняття емоційної напруги. То ж, якщо ви хочете відвідати нові міста, історичні пам’ятки, музеї чи культурні заходи, пам’ятайте про медитацію після нових вражень. Для старших людей, а також людей у яких хворобливий стан, прогулянки серед природи та медитації не допоможуть, для них є особливий вид здорового відпочинку – санаторії та пансіонати. Головне, щоби вони були сучасними і мали справжні оздоровчі джерела відновлення. Наприклад, як у Моршині, оздоровчими турами куди, займається спеціальне агенство “Акватур”. Отдых моршин добре оздоровлює людей, та краще до такого стану себе не доводити.

Пам’ятайте: робота необхідна для виживання, відпочинок – для повноцінного життя. Одне без одного, впринципі, неможливе. Тому ми не маємо вибору, ми можемо лише гармонійно поєднати ці обидва явища. Чого й усім бажаємо!

Читайте також: