513

Чому Україна брудна?

Купання в болотіВчора зустрівся один вислів, який написаний, чи то з гордістю, чи то іронією, але в пафосному стилі аля “Задорнов/Камедіклаб”:

І це тільки наш народ може чистити взуття вологими серветками для обличчя.

Ніби й нічого такого, але мене чомусь заділо. От я подумав, чому це в нас так брудно на вулицях та квартирах, що ми аж так повинні щоразу чистити де попало і чим попало взуття, в той же час, коли в інших країнах, така дія відбувається ледь не раз на день (бо цього там досить). 

Відповідь ховається зовсім не там, де можуть шукати прихильники етикету. Українці хоч не всі, але досить культурні люди. Слідкують за собою і за своїм зовнішнім виглядом, не менше за тих же європейців, чи інших, хто відноситься до категорії “не наш народ”. Так в чому ж все таки справа?

Я волів би розглядати проблему в її причині. Тобто, перш ніж відповісти на запитання, чому Україна брудна, розглянемо що таке цей бруд і звідки він береться. Вчені нам говорять, що 90% пилу в будинку – це відлущені частинки людської шкіри. Паралельно з тим, дерматологи доводять свою статистику лущення шкіри – 2 кг. в рік. Виникає питання, а де ж взялися ті енні десятки кілограмів пилу, які ми щотиждня вимітаємо, висмоктуємо і викидаємо в сміття? Відповідь, на мою думку, очевидна. Вчені, що дослідили вміст пилу, брали за зразок, аж ніяк не український пил. Відповідно, для нас, такі цифри – не припустимі. А основа та більшість вмісту цього міксу в нас – це звичайний грунт, принесений чи то в вигляді болота на підошвах, чи то задутий вітром у відчинену кватирку, але в більшій кількості, ніж це можливо за кордоном. Така різниця робиться можливо, лише завдяки тому, що в Україні основний ґрунт – чорноземи, а їх основна властивість – це в’язкість і дрібнозернистість.

Після елементарного пояснення причини нашої забрудненості, повернемось до взуття. Свого часу, я побував на тереторії Польщі (буде як приклад), то там забруднити взуття – дуже важке завдання, навіть після дощу. Справа в тому ж ґрунті, переважною складовою якого там – є пісок. А пісок, як відомо – це грубі кристали, тобто вода миттєво просочується в глибини, а сам ґрунт немає такої липучості, тому навіть при легкому струшені ноги – обсипається. В нас же, чорноземи не такі слухняні. Що ж відбувається далі, я думаю догадуєтесь. Саме тому в Україні так поширене болото, яке як будяк – розноситься швидко і не залежно від різних культурних планів, при чому це не залежить від урбанізації. В той час, коли європеєць чистить взуття один раз, українцю це потрібно зробити разів п’ять, а то й більше.

Україна – брудна, але цим потрібно гордитися!Прапор України

Я дуже не люблю, коли “вищі” паньство і панянство, недовивчивши етикет, критикують українців за те не чисте взуття. Для мене дико вважати людину недолюдиною, бо вона не шаблонізується. В цьому випадку, така критика звучить, як обзивання кенійця – кривим, через те, що він не носить шуби.

Сам же я болота теж часто уникаю, але не до такої міри, щоби крокувати на лезі маразму. Для мене наше болото – це як борщ, чи сало. А всі жаби, що прокинулись царівнами, лише – прикинулись.

А що думаєте ви на цю тему?

Любіть своє болото

Читайте також: