5653

Кольори вишиванки

Українські вишиванки, .що символізують кольори

Сьогодні вишиванки в моді. Про це свідчить їх різнобарв’я та широкі можливості вибору і покупки. Хтось замовляє у майстринь, цінуючи ручну роботу, хтось обирає машинну вишивку, хтось вишиває сам. Проте який би Ви варіант не обрали, важливо звертати увагу на візерунок та колір вишивки. Зупинимося детальніше на кольорах, адже кожен колір несе енергетичне навантаження та вносить свою часточку впливу на людину, яка носитиме сорочку. Ще здавна наші предки надавали цьому факту важливого значення. Наприклад, сині вишиванки не рекомендували носити чоловікам, цей колір є жіночим. Якщо Ви обираєте візерунок із синіми нитками, то варто їх розбавити червоним, кольором вогню. Наші предки вважали, що сині вишиванки можуть носити ті жінки, котрі неможуть мати дітей чи вдови.

Червоний колір здатен підсилювати енергію, він активізує всі функції організму, найчастіше його поєднання можна зустріти чорним, який є поглинаючим і трохи блокує занадто потужну енергетику червоного. Волинська та поліська вишиванка зазвичай виконувалася в основному червоними нитками з незначним додаванням чорних. У подільській вишивці, навпаки, домінував чорний колір із додаванням червоного, синього, жовтого або зеленого.

Білий – символ кохання та невинності. Характерними є для Полтащини та Чернігівщини, де в основному сорочки вишиваюлися білими нитками.

Жовтий – означає радість. Підсилює відкритість людини. Такі відтінки переважають на Гуцульщині. Зазавичай домінуючим є переважання червоного з жовтим.

Блакитний та зелений символізують духовний світ. Ці кольори переважають на Бойківщині і вважаються заспокійливими. Зелений вважався традиційним кольором для вишиванок Покуття.

Отже, як бачимо, кожен регіон обирав собі за основу певний колір, а все разом це призводить до величезного вибору вишиванок у наш час. Тому, гарного Вам вибору у вишиванці, і не забувайте про значення кольорів.

Читайте також: