412

Українці стали пити менше!

Всесвітня організація з охорони здоров’я, щороку сладає список країн, за кількістю вжитого алкоголю на душу населення. Фіглях такий список вже публікувався: “Статистика споживання алкоголю в світі“. Україна тоді посіла 5 місце у світі!!! А середня кількість залитого в тіло алкоголю, на душу населення, була 15.60 літрів у рік. Що ж змінилося за два роки?

А змінилося, доволі багато. Україна стала пити менше, загальна кількість спожитого алкоголю в Україні за 2013 рік – 13,9 літра, а була 15.6. Таке зменшення дозволило втратити почесне п’яти місце у світі алкоголіків і закріпитися на шостому.

Просто шокова ситуація в Білорусі, вона з дев’ятого місця за два роки стрибнула на перше місце!!! Відповідно, збільшивши акогольний раціон з 15.13 літрів. Чи це дешеве молоко, чи добрі дороги впливають, чи може західні санкції і Білорусь впала в депресію, яку затоплює алкоголем?

Статистика споживання алкоголю в світі 2013, після білорусі сформувалася так:

  1. Молдова (була на першому місці);
  2. Литва;
  3. Росія (стабільно алкоголізує);
  4. Румунія.

Що могло вплинути на таке зниження вживання алкоголю в Україні? Думаю, що найбільше – економічна ситуація і збільшення акцизів на алкоголь. Але є ще й інші причини: алкоголіки вимирають, в моду входить спорт. Все більше і більше активна молодь організовує антиалкогольні акції, велосипедні пробіги проти алкоголю, та й просто “село повалило в качалку”, нині дрищі не в моді (хоча в селі в качалку тягають і пиво)..

В будь-якому разі, статистика і динаміка тішить. Щороку -1 літр. Українці – так тримати!

Читайте також: