529

Дитяча гра “Хто в горах?” на практиці

Побачив у мережі цікаву дитячу гру “Хто в горах?”, підкупило те, що розробники – українські, відповідно й гра – україномовна! Гра розрахована на дітей від одного до трьох років, розвиває пам’ять, увагу та логічне мислення. Одразу ж порадив дружині використати у своїх заняттях, далі відгук від неї.


Діти набагато швидше за дорослих опановують новітні технології. Трирічна, а то й дворічна дитина у планшеті розбереться набагато краще за своїх бабусю чи дідуся. Тому й не дивно, що діти, які бачать у батьків айфони та айпади бажають й собі таку ж іграшку. Побутує безліч думок про те, чи потрібно давати дітям такі забавки. Я, як педагог, доволі позитивно ставлюся до розвиваючих ігор для малечі. Але необхідно враховувати певні нюанси. Наприклад, відповідність гри вікові дитини, яскравість та насиченість кольорів (дуже яскраві та неприродні тони збуджують дитину і створюють додаткове навантаження на очі), озвучення (голос має бути приємний, справжній, емоційно забарвлений, а не сухий і металевий), а також тривалість (для малечі гра має бути короткою та зрозумілою).

Хто в горах?

На індивідуальних заняттях я даю можливість дітям погратися в ігри на планшеті. І сьогодні ми з трирічним Артемком випробовували гру «Хто в горах?». Запуск додатку починається з миготіння кнопочки, спочатку ми повторили які фігурки блимають (трикутник та кружечок). У Тьоми ДЦП тому координація рук не дуже точна і для нього другим завданням постає попасти пальчиком на блимаючу кнопочку (а це не так вже й легше), але Тьомка з цим справляється і ми переходимо безпосередньо до гри.

Гра для дітей на планшеті

Далі такі кнопочки, що блимають, з’являються у вигляді знаку запитання та стрілочки «далі». Для хлопчика це додаткові тренування. Гра проходить у вигляді запитань до дитини та перевірку її відповідей. Тьомка із задоволенням повторює назви персонажів та показує що де зображено. Під час гри можна додатково запитувати дитину якого кольору той чи інший об’єкт, як він розташований у просторі відносно інших або ж як промовляє та чи інша тваринка. Мені сподобались додаткові анімаційні функції під час натискання на об’єкти. Наприклад, коли дитина тисне на ліс, то з’являються ялинки, можна одразу поговорити про те, що росте у лісі; тиснучи на хатинку, вона починає підстрибувати, так само кумедно й підстрибує шапка діда Івана. Ми з Тьомкою намагалися коментувати всі ці дії «сонце сходить», «хатинка підстрибує», «квіточки ростуть» тощо. Лише незрозумілим для мене лишилося чому із півня вилітають божі корівки, із курки – листя, а з курчаток – зірочки. Доречніше було б використати пір’я. Чудово, що у гру додано елементи математики, можна проговорювати та повторювати цифри.

У грі є також друга частина, яка називається «Тваринки з третинки», де необхідно у формі пазла зібрати фігури тварин, про які йшла мова у першій частині. Це завдання розвиває логічне мислення та вчить дитину самостійно оцінювати правильність виконання завдання, а аплодисменти або неприємний сигнал озвучують вдалий чи не вдалий вибір.

розвиваюча гра для дітей на планшеті Хто в горах?

Розвиваючі ігри для дітей

Отож, у підсумку варто зазначити, що гра корисна для дітей раннього віку, вона не має занадто яскравих кольорів тому приємна для очей; голоси, що її озвучують реальні, інтонаційні, приємні. За часом гра коротка та проста у користуванні. На запитання про враження від гри Тьомка сказав «номано, сє», що означає «нормально, ще». ☺


Дитяча гра “Хто в горах?”, доступна не лише власникам пристроїв з ОС Android, але й власникам бренду apple. Скачати, та поставити гру на свій апарат, можна за посиланнями:

https://itunes.apple.com/app/hto-u-gorah/id887814546
https://play.google.com/store/apps/developer?id=Nravo+Kids

З детальнішою інформацією про розробників, та новини компанії, можна ознайомитися у спільноті Facebook:

https://www.facebook.com/nravokids.community

Спільнота Nravo Kids

Читайте також: