190489

*33*5 код перевірки прослуховування?

Розповідають в інтернеті в Україні, що можна перевірити, чи прослуховується ваш телефон не добрими людьми, чи ні, ввівши спеціальний код: *33*5. У тих телефонах, що таки прослуховються, замість 5, має відобразитися знак “-“, або “_”. Якщо п’ятірка залишиться, то значить телефон не прослуховується. Чи правда, що цей код “*33*5” такий чарівний?

*33*5 код перевірки прослуховування мобільного телефону?

Я спробував протестувати. Виявилося, що на три телефони не “прослуховуються”, а в одному є “прослушка”. Міф ніби підтвердився, але я спробував подумати чому це так. За допомогою гугла, пошукав секретний код прослушки мобільного і виявив для себе, що про нього не так вже й багато інформації. Це дивно, бо код поширюється між людьми в Україні дуже швидко, а згадок в мережі інтернет мало. “Щось тут не так” – логічний висновок. І справді не так, бо насправді код *33*5 – це сервісний код самсунгів. Саме мобільні телефони фірми Sumsung, при набиранні коду, замість п’ятірки, відображають пробіл, або дефіс. Перевіривши ще раз на сотових телефонах, виявив, що дійсно ця так звана “прослушка”, виявилась лише на самсунгу.

Отже код для перевірки прослушки *33*5 – це міф. Таким чином неможливо дізнатися чи прослуховує вас оператор, чи ні. Не допоможе й набирання такого коду: *33*5# чи такого: *33*3. Подібні комбінації теж зустрічаються у міфах. А справа в тому, що не лише на цифрі 5 спрацьовують самсунги, але й на будь-якій іншій цифрі. Тож, якщо вам пощастило купити мобільний телефон айфон, чи нокіа, чи навіть звичайний китайський смартфон на андроїд, то вам цей код скаже, що жучок і gsm прослушка не виявлені :).

Ну, а якщо вже по суті, то перевірити безплатно чи прослухавуєтся ваш телефон можна за допомогою власної уважності і декількох правил. Ці правила засновані на побічних ефектах, які виникають при прослушці мобільного телефону. Які обов’язкові ознаки того, що ваш номер прослуховують:

  1. Гріється батарея. Ви мабуть помічали, що після довгої розмови, нагрівається батарея. Це відбувається через те, що телефон активно працює і максимально використовує ресурси акумулятора, від чого він нагрівається. При прослуховуванні телефону, відбувається те ж саме, але у режимі очікування. Передача данних відбувається постійно і телефон гріється.
  2. Швидко розряджається батарея. Коли телефон активно працює, батарея швидко розряджається. У сучасних смарфонах легко помітити на що тратиться заряд акумулятора, відповідно легко виявити чи працюють шпіони на вашому телефоні чи ні.
  3. Затримка при виключенні телефону. В більшості прослушка телефону відбувається, через роботу шпіонських програм на телефоні, а вони заважають нормальній роботі. Тому, коли ви помітите аномальні ознаки роботи мобільника – це може бути ознакою прослуховування. Особливою ознакою є – довге виключання телефону, не виключання підсвітки, або ж відмова вимикатися взагалі.
  4. Не типова активність телефона. Коли ваш мобільний часто шукає мережу, перепідключається до мережі, запускає програми, або навіть перезавантажується – це ознака шпіонажу.
  5. Шуми при розмові. Для прослушки характерна наявність шумів при розмові, вони не потужні, але характерні: електичне тріщання, незначне ехо, ефект відбивання чи повторення голосу.
  6. Створюються перешкоди. Всі ми знаємо, що буде, якщо піднести телефон до динаміків, коли здійснюється дзвінок. Такі ж перешкоди буде видавати ваш телефон у режимі очікування, якщо він прослуховується.
  7. Аномалії в пошуку мережі. У телефонах є функція “пошук мережі”, якщо в ручному режимі ви побачите дивні не брендовані мобільні мережі (зазвичай це просто набір букв і цифр), знайте – це шпіонська мережа. Для прослуховування телефону не обов’язково “ламати” телефон, чи відправляти на нього вірус, достатньо підключити до спеціальної шпіонської точки і перехоплювати розмови.

Всі ці ознаки діють абсолютно на всіх мобільних телефонах, не важливо власник ви айфона чи андроїда, смартфона чи старенького кнопкового сотового. Але пам’ятайте, що чим новіший, чим потужніший телефон – тим легше встановити на нього прослуховування, переважно у вигляді вірусів чи спеціальної програми для прослушки.

Читайте також: