427

Аналіз повітря смартфоном

Аналіз повітря смартфономУ фантастичних фільмах, де присутні майбутні високі технології, часто зображують прилад, який ідентифікує все на світі. Це і склад атмосфери, і ДНК, і біометричні показники, щось на кшталт GPS та багато багато іншого, і все в одному приладі! Сучасні технології ще не настільки універсальні, але уже зародки таких приладів наявні і доступні, вони можуть бути, навіть у ваших кишенях!

Мова йде про смартфони, вони зараз чи не найуніверсальніші пристрої сучасного суспільства. Щодня з різних куточків світу надходять новини про розробку нових функцій. В більшості це є програмне забезпечення, яке розширює можливості звичайних смартфонів. Виробники часто навіть не підозрюють, наскільки широким для використання розробили смартфон. А нові розробки це розкривають. Смартфони зараз працюють як gps навигатор киев, чи як пульт до телевізора та пристрій керування літаючих моделей. Але остання розробка вчених дозволить перевернути ринок смартонів і зробити з них не лише забавку чи пристрій-додаток, але й серйозну у використанні річ.

Вчені з Каліфорнійського університету, що в Сан-Дієго, розробили новітній датчик CitiSense, який може тестувати повітря на його склад. В режимі реального часу, цей датчик, передає безпровідні сигнали у смартфон, який через спеціальну програму допоможе дізнатися на скільки шкідливим є те повітря, яким ви дихаєте. CitiSense здатен розпізнати концентрацію озону, діоксиду азоту і вуглекислого газу – найшкідливіші компоненти повітря.

Правда поки що цей датчик не оптимізований для інтеграції в смартфон і його розробка коштує 1000 зелених папірців номіналом в 1 доляр. Для масового вжитку поки що він не придатний. Але ця технологія може бути застосована у майбутніх розробках і можливо колись ми матимемо суперприлад-аналізатор “все в одному”, який дуже популярний в науковій фантастиці.

Джерело: novostinauki

Читайте також: