759

Аукро і українська мова

Аукро. Куди пропала українська мова
В одній з минулих публікацій, коли я писав про запровадження комісії на виставлення товарів на базарі “Аукро”, я зацікавився ще й питанням “куди пропала українська мова на Аукро?”. Так от, вона дійсно пропала і це свідома дія адміністрації Аукро, що вказує не лише на махінаторську схему роботи цього склепу, а ще й на внутрішній розвиток так званої жлобської культури (кому цікаво що це, перегляньте цю лекцію: жлобство).

З офіційного пояснення (топік на форумі):

Нещодавнє закриття української версії Aukro.ua продиктовано суто технологічними факторами, які вступають в дію найближчим часом. Це рішення не має під собою жодної політичної підоснови і не ставить за мету жодного обмеження користувачів, чиєю основною мовою є українська.

Для мене, як для спеціаліста в ІТ сфері це звучить як: “наш менеджер порахував, що програміст і сис. адмін – не такі вже й важливі персони в нашій компанії, тому немає причин для того, щоби вони виконували свою роботу, тим більш, що цю ж роботу виконують в наших офісах інших країн. Для чого платити більше?” – звісно, для чого підлаштовувати свій сервіс під клієнта, якщо можна вбити клієнта, а цю справу компенсувати вводом комісії для овечок, що залишиться? Така вона – стратегія.

В підтвердження своєї зросійсьченої політики компанії, адміністратори форуму показали деяку, не зрозуміло яку, статистику:

В підтвердження цих слів – деяка статистика:

Кількість виставлених лотів:
– російська версія – 3 570 902;
– українська версія – 60 644.

Будь-яка освічена людина скаже найвпливовішому менеджеру, що працює на аукро, що база користувачів, які виставляють лоти – це лише крапля з бази користувачів сайту. Бо є ще й покупці і люди які просто слідкують за контентом. Не важливо який продавець яку мову використовує, люди ж користуюся сайтом Аукро як функціональною машиною і, якщо вона для не українська – це для українця не зручність. Загалом пояснення адміністрації звучить як і пояснення впровадження комісії на виставлення лотів, а точніше – як тріскання мильної бульбашки.

І не важливо, політична це акція, чи це наслідок непрофесіоналізму менеджерів базару “Аукро”, але для мене, як українця припинення розвитку української версії сайту – це не повага і знищення тієї довіри, яка по дрібній каплі збирася протягом декількох років до аукціону. Знищити довіру легко (що аукро вже зробило), відбудувати буде важко.

Пропоную українцям, які мають здоровий ґлузд, а також не ганяються як стадо овечок за пастухом, оголосити бойкот Аукро, за не повагу як до своїх користувачів, так і як до людини загалом. Власний бойкот уже розпочав!

Альтернатива aukro.ua

Читайте також: