1777

Цікаві факти науки

Трошки фактів з науки, як, що і коли було, про властивості  і батьків винаходів. Та й просто цікава інформація, читаєм. Розпочну з генія свого часу, винаходи якого досі працюють і досі дивують. А деякі, навіть не вкладаються у свідомість.

 

Цікаві факти науки

Нікола Тесла

З 11 оригінальних патентів Миколи Тесли для виробництва гідроелектроенергії, 9 – як раніше використовуються без змін сьогодні.


В кінці 18 століття в революційній Франції був оголошений конкурс на кращий спосіб зберігання продуктів. Виграв його паризький кухар Николя Франсуа Аппер, що запропонував зберігати готові страви в герметичних ємностях. Історія оповідає про те, що Аппер виявив, на його думку, цікавий факт: прокип’ячені, щільно закриті пляшки з соком довго не псуються.


Суперклей був винайдений випадково. Коли доктор Геррі Кувер намагався винайти пластик в 1942 році, який повинен був застосовуватись для виготовлення «мушок» – прицілів для автоматів, він працював з хімікатом сінакрілем, виявивши в наслідок чого, що при контакті з вологою він склеює всі інструменти, за допомогою яких Кувер робив свої досліди.


Сам по собі лід не слизький. При виникненні тиску на лід він тане і покривається тонким шаром води. Саме цей шар змушує ковзати людей або речі.


Американським вченим з Брукхейвенської національної лабораторії вдалося домогтися найвищої температури, коли-небудь досягнутої в лабораторних умовах, – 4 трлн градусів Цельсія.


Швидкість звуку у воді 1435 м / сек – майже в п’ять разів швидше, ніж швидкість звуку в повітрі. У твердих тілах звук поширюється ще швидше.


Діаманти

Алмази

Алмаз не розчиняється в кислоті. Єдине, що може його зруйнувати – дуже велика температура.


Психологічний і психіатричний термін “дежа-вю” позначає “психологічний феномен роздвоєння свідомості в часі, коли з’являється відчуття, що відбувається зараз те, що було вже десь бачено; несправжня пам’ять”.


Газоподібний водень – саме нещільне речовина на Землі, а рідкий водень – найщільніше.


Насправді, абетка, запропонована Самуїлом Морзе, була незручною і не прижилася. Те, що ми називаємо азбукою Морзе – плід колективної праці німецьких і австрійських інженерів середини XIX століття.

Літаковий чорний ящик має помаранчевий колір, щоб його легше було шукати.


Наукова назва газу “черемхи” – хлорацетофенон.


 

Метроном

Винахід для Бетховена

Метроном, задає ритм хитанням, який був винайдений спеціально для глухого Бетховена.


Арабські числа насправді не арабські, вони були винайдені в Індії.


У геометрії існує всього п’ять правильних багатогранників: тетраедр, куб, октаедр, додекаедр і ікосаедр.


Через будь-яку точку електричного потоку за 1 секунду проходить приблизно 6 242 000 000 000 000 000 електронів.


Найдовший однопрогоновий стрічковий транспортер знаходиться в Західній Австралії і має довжину 29 км.


Леонардо да Вінчі винайшов будильник, який шкрабав сплячому ноги.


Найбільші гайки важать 4,74 т кожна, мають зовнішній діаметр 132 см і 63,5-сантиметрову різьбу.


Олександр Белл, винахідник телефону, жодного разу не подзвонив своїм мамі і дружині – вони обидві були глухими.

Читайте також: