2259

Цифрове телебачення в Україні

Цифрове телебачення в Україні

Про цифрове телебачення в Україні, зараз не говорить хіба що дід Панас з Богатківців, бо він німий. А загалом тема цифрового телебачення, останнім часом, – головна тема модернізації і технологізації в Україні. Про нові стандарти говорилось вже давно, але офіційно в маси інформацію про зміни запустили, буквально три – п’ять місяців тому. Чи потрібно вводити цифрове телебачення в Україні? Чи добре це і що потрібно для перегляду цифрового телебачення?

В загальному – це великий крок вперед, який Україна запізнилася зробити на не один десяток років. Та все ж це крок. Для звичайних людей це буде просто “32 канали!”. Для “бізнесменів” – ще один варіант заробити на націнці і накрутці. Тобто з повітря. Для одного олігарха, або ж його піддупників і вилупків – це ідеальний масовий стартап. Для самого ж телебачення, це буде + до своєї аудиторії, а відповідно + до ціни за рекламу. Мабуть її все таки побільшає, але зараз не про підводні камені і не про, як завжди і всьому, підлість з милим лицем.

Так, все зараз замилено, але люди живуть і їм не завжди цікаво, що несе в організації цифрове телебачення. Їм більше цікаво “що потрібно, щоби дивитися цифрове у дома”. Як каже реклава – потрібний всього лише перетворювач. І дійсно, для того аби переглядати цифрову картинку як зображення на телевізорі, потрібний пристрій, який би перетворював цей цифровий сигнал в аналоговий (бо все в кінцевому варіанті дешифрується в аналоговий). Для цього реклама пропонує купити не дорогий ТВ тюнер для цифрового телебачення. Декому обіцяється видавати його безкоштовно. Але чи насправді цей тюнер такий потрібний?

Звісно ж ні! Дуже багато людей свої телевізори купляли недавно, тобто найближці роки. А у всі сучасні телевізори, такі перетвоцювачі цифрового сигналу уже вбудовані! І якщо тюнер вбудований у ваш телевізор – то для чого платити ще раз? 🙂

 Отже для яких телевізорів не потрібно ТВ тюнера для цифрового телебачення? А це вже вам скаже інструкція до вашого ж телевізора 🙂 Пам’ятаємо, що стандарт нового цифрового телебачення в Україні – DVB-T2. Тому шукаємо в інструкції слово CVB-T2 і підтвердження, що ваш телевізор його підтримує. Окрім того телевізор має мати додатковий роз’єм CI.

Проте є й погані новини. Деяка махінаційна, самі знаєте чия, модель закону, пише про спеціальне шифрування сигналу. А дешифрування його зможе зробити лише продукція монополістинчного  заводу, самі знаєте кого. Тому не спішіть купляти телевізор з підтримкою DVB-T2 спеціально для майбутнього цифрового телебачення. Але й не спішіть купляти приставки-перетворювачі, поки не переконаєтеся. що ваш телевізор точно не підтримує нового формату.

Читайте також: