200

Фальшиве 8 березня

8 березняНе накручую трафіку за запитом 8 березня, бо вважаю це непотрібним. Пишу післядумку, або післяслів’я побаченого псевдоажіотажу на це загальноприйняте свято.

Дуже не приємним є не саме свято як таке (тобто вихідний день для людей), а те, як його сприймають. А сприймають з зашкарлублим стереотипним баченням. Я не знаю звідкілля це пішло, хоча підозрюю, що догадуюся, але “чоловіко-раб на 8 березня” досі актуальне уявлення для більшості. Звісно ж рабом чоловікам не бути, бо є заначка, якою можна відкупитися. І от аби не валятися під ногами “трудівниці-жінки“, чоловіки примудряються задовільнити своїх попутниць по житті – різноманітними безглуздими дурницями.

Найбезглуздіше що можна було лише вигадати тут – найпопулярніше. Це – напівтрупи різного цвіту. Ще 7 березня на вулицях з’явився пересувний цирк з кольоровими цвинтарями у руках. Виявляється 8 березня – вихідний, тому на роботах з цим псевдосвятом вітають ще день до нього. Вітання від чоловічого колективу установи усього жіночого, оригінальністю блистить за кілометри. Як уже згадалося – це трупи квіток. Не буду описувати того, які випадки нехтування таким “подарунком” помітив на вулицях, але щонайменше – це огидно.

Під час самого 8 березня картина виглядала ще мерзотніше. Ті ж жінки, що вислуховували вчора підлабузництво, прикрашене смертю найкрасивіших форм життя на Землі, від своїх колег – потягнули “домашню восьомиберезневу скотину” на ринки. Аби там, скориставшись можливістю, вичавити безглузду покупку, якою затьмарений розум останній чи просто миттєвий час. Про мерзотність ринкових бариг згадувати не буду, там в цей день вона виростає втричі, якщо не більше.

Загалом вся ця циркова вистава з трупами і фальшивою урочистістю та атмосферою свята виглядає як танець мавпочки з патичком. Ну і бубен з боку приліплений до себе, аби ритм задавав чи патичка підганяв. Але головне навіть не це. Головне це те, яу суть несе це псевдосвято – боротьба за права жінки…

Люди, ми живемо у XXI столітті! Вийдіть на двір, та й робіть шо хочете! Ніхто вас за посудомийку чи за домашнього пилосмока не тримає! Зрештою для цих повсякденних справ  придумна спец. техніка (чи вона теж придумна з огляду на утискання прав жінки?). Ну а поки що мені здається так: як ви себе бачите і подаєте – такими вас сприйматимуть й інші. Якщо 8 березня і дійсно настільки знакове і важливе – є сенс подумати про реалізацію (чи повернення) причин його винекнення. Принаймні тоді воно буде не таке фальшово-театральне, як розмова з народом від Януковича!

Поки що все, веселої вам весни 😉

Читайте також: