1611

Гарбузове насіння корисне?

Закінчинчився сезон урожаю і останні плоди, що закрили його збір – гарбузи, зараз чемно відпочивають у погребах та сараях. Люди вміло використовують їх у своїх потребах, тому відпочивати їм там довго не доводиться, але, думаю, вони за це не ображаються. Гарбузи – роблять наші столи смачними та урізноманітнюють набором різних страв, головною з яких є гарбузяна каша. Але, окрім цього, гарбузи мають ще й насіння, яке час від часу може чудово відволікти увагу людини та стати чудовим заняттям у вільний час. Але наскільки воно корисне і взагалі – чи корисне гарбузове насіння?

Загалом гарбузове насіння часто порінюють з наркотиком, адже “підсісти” на нього дуже легко, після чого для того, щоб відірватися – потрібно прикласти зусилля волі. Точно така ж ситуація, як із соняшниковим насінням. Тому часто народом озвучується думка, що гарбузове насіння – шкідливе.

Різні дослідження та аналізи виявили дещо іншу картину. Гарбузове насіння, виявляється – ціла вітамінна скриня. Ядра цих диво-коробочок, насиченні такими складовими як: цинк, фосфор, магній. Містять незамінні для людського організму омега-3 кислоти та олії. Такий букет речовин сприяє покращенню зору, регулюванню травного тракту, сечо-статевої системи, а також укріпляє опорно-руховий апарат. Гарбузове насіння також виводить різні шкідливі речовини з організму, особливо важкі метали – кадмій і свинець. Відповідно їх рекомендують вживати при токсикозі та вагітним жінкам. В народній медицині, гарбузове насіння використовують для видалення паразитів з кишечника. Настоянку на молоці – як снодійний засіб.

Проте, гарбузове насіння має і деякі недоліки. Головним із них – це порівняно висока калорійність. Тому, щоби вони повноцінно виконували свою оздоровчу функцію, потрібний постійний активний рух, періодичні зарядки, тренування. Дослідження показують, що постійне вживання гарбузового насіння також шкідливе і для зубів, пришвидчує їхнє руйнування.

Врахувавши всі за і проти, можна зробити висновок, що ядра гарбузового насіння – дуже і дуже корисні, але наскільки вони вплинуть на людину в негативному плані, залежить лише від неї самої. Активний спосіб життя, а також розумне (не зубами) добування ядер з кожуха – принесе насолоду не лише від цього заняття, але й користь вашому здоров’ю.Насіння гарбузове


Читайте також: