9328

Як вибрати обручки

Після одруження, я можу цілком совісно писати поради про речі-атрибути, які супроводжують одруження. Хоч і мій досвід пройшов повз весільні обряди та традиції, і все ж такий атрибут, як обручальні колєчка, мене зачепив. Про те, як обрати обручки, та як обирав їх я – далі у тексті.

Поради як обрати Весільні обручки

Матеріал

Перше, на що слід звернути увагу при виборі обручок, це матеріал з якого обручальні кільця виготовлені. В більшості, люди не ускладнюють цим свій вибір і уже класично купляють золоті обручки (585 проба). Проте останнім часом в моду входять і екзотичні матеріали, наприклад – біле золото. Це сплав золота та платини, ззовні його вигляд відповідає народній назві. Але майте на увазі, що біле золото буде на порядок цінніше за звичайний сплав золота (окрім сплаву з нікелем). Економний варіант – це обручки зі срібла. Срібні обручки добрі будуть тим людям, які звикли до цього сірого металу і носять ювелірні вироби виключно із нього. Але є люди, на тілі яких срібло темніє – це потрібно врахувати. Також срібло з часом “втрачає свіжість”, прийдеться регулярно такі обручки чистити. А до кінця життя, можна геть стерти 😀

Якщо з матеріалом все просто та зрозуміло, то з наступним критерієм вибору обручок буде трошки складніше. Це – форма.

Види обручок

Існують два основних типи обручок – звичайні (суцільні кільця з гладкою поверхнею), та “ювелірні шедеври”. У другі буває вмонтовують дорогоцінні камені, вигравіровують геометричні фігури, орнаменти і так далі. Скажу одразу, що в якості обручок цей тип не сильно хороший, бо їх носять часто і вся шедевральна ювелірна конструкція з дорогоцінного каменя, та художньої ковки може легко посипатися чи деформуватися. Тому раджу зупинити вибір на простих кільцях. У цьому випадку зробити вибір буде простіше і ціна буде менша.

У свою чергу, прості весільні обручки діляться на три типи: класичні, американські та класичні розкатані. Чомусь зараз в моді американські обручальні кільця (американки), але вони не дуже зручні. Вся справа у тому, що вони широкі і тонкі, як шматок обрізаної труби. Виглядають на пальцях по-жлобськи.

Поради як обрати обручку

Класичні обручки мають округлу поверхню із зовнішньої сторони, вужчі від американок і товстіші. Зручні і не заважають при згинанні пальця. Бажано, щоби з боків були згладженні (на фото не згладжена).

Види обручок

Ну і класичні розкатані мають форму класичних обручок, але викатані як американки. Вони широкі і тонкі. Теж не дуже зручні, а головне – вразливі до деформацій. При більшій массі, викатані обручки можуть навіть добрячи натирати палець. Не раджу такі обирати.

Які обручки кращі

Інше про вибір обручок

Коли ви вирішете купляти обручки, то для примірки потрібно йти разом. Хлопці, ніколи не беріть це питання виключно на себе і не купляйте обручку заочно, бо десь 70% вірогідності того, що ви повернетися замінити обручку на іншу, навіть, якщо з розміром вгадаєте. При примірці врахуйте той факт, що пальці мають властивість змінювати свій об’єм (у мене гуляє від 19,5 до 20,5). Наприклад, якщо на дворі спекотна погода – пальці розпухають, тому не беріть надто вільні обручки. Також взимку не купляйте надто тісні.

Уважно роздивіться ювелірні вироби на цілісність. Нові вироби мають бути без сколів та подряпин, поверхня блискуча та гладенька.

Не поскупіться на додатковий грам. Взагалі краще обирати обручку масою від трьох грамів. Справа тут не у примхах і не у моді чи “крутості”, справа у міцності та надійності. Однограмові обручки будуть тендітними і їх легко можна деформувати. А ремонт золота не така вже й дешева справа. Тому краще це передбачити і вберегтися від цього одразу.

Ціна обручок

Зараз на ринку золота дуже багато пропозиції. В Україні діє (з тих що я знаю) декілька ювелірних заводів: Львівський, Київський, Кременчуцький, Запорізький. Ціни у них приблизно одинакові, а щоби зекономити, краще купляти обручки у фірмових магазинах. На момент мого вибору (липень 2013р.), ціни на весільні обручки були в районі 350-450 гривень за грам. Раджу походити по різних салонах попитати ціни на обручальне золото. Не купляйтеся на знижки. Ювелірні салони часто роблять гучні заяви типу: “знижка 50%”. Це все фікція і маркетингова тирса. Гляньте на ціну акційних обручок, вона буде на 50% вищою за звичайні, що разом зі знижкою = звичайній ціні 🙂 Ще раджу, якщо ви матимете можливість, купляти обручки на Заході України. Там золото дешевше, ніж у Центральних регіонах. Якщо бути конкретнішим, то на 100-150 гривень за грам, думаю, що на Сході така ж ситуація.

Ну, здається все, що хотів написати у порадах як вибрати обручку 🙂 Бутьте прагматичними та не втрачайте світлого, свідомого погляду при не буденних рішеннях 😉

Читайте також: