195

Хмарні технології для бізнесу

Розвиток комп’ютерної техніки дав поштовх розвитку раніше не бачених технологій обробки й зберігання інформації. Ми вже звикли до того, що інтернет – просто атрибут сучасного життя, як електроенергія, наприклад, атрибут життя минулого століття. Насправді, ще зовсім недавно, десь 20 років тому — це була дивина, його використання та для чого він призначений, було не зовсім зрозуміло. Те ж саме можна сказати зараз й про хмарні технології.

хмарні технології

Для сучасного бізнесу важливо бути оперативним, об’ємним, зрозумілим. Топові веб-сервіси отримують свою популярність через свою простоту, швидкість та доступність будь-коли та будь-звідки. Зараз займатися лише потрібною людям діяльністю — не достатньо. При проектуванні свого бізнесу, кожен власник зіштовхується з тим — де ж зберігати весь облік своєї діяльності, які програми для цього використовувати? Звісно ж досі існують динозаври які роблять все вручну на паперових носіях, наймаючи для цього різних людей. Але цей підхід вже давно у минулому. Комп’ютеризація захопила все. У цьому ж випадку, є два шляхи:

  1. Власні сервери для обробки даних.
  2. Хмарні технології.

Здається все очевидно — власні потужності саме те, що треба. Вся інформація про ваш бізнес зберігається у вас, доступна виключно вам. Ніхто не зможе вкрасти ні бази клієнтів, ні постачальників, ні іншої таємної інформації, яка робить бізнес успішним. Все ж не так просто, як здається на перший погляд.

Для прикладу хостинг, або ж web-сервер. Якщо інтернет-магазин ключовий інструмент бізнесу, для його доступності через мережу інтернет, потрібно програмний код магазину розмістити на сервері на якому інстальоване відповідне програмне забезпечення. Цей сервер має мати постійне швидкісне підключення до інтернету під постійним IP (зазвичай дорожче від стандартних тарифних планів провайдера). Окрім того, необхідно продумати резервні канали доступу, в разі непередбачуваних ситуацій, продублювати системи: збереження даних, електропостачання, з’єднання в глобальну мережу. Для підтримки власного сервера, потрібний спеціаліст — системний адміністратор, котрий буде слідкувати за оновленнями ПЗ, доступністю, коректною роботою машини. Робимо висновок — все це коштує не мало.

В більшості випадків вигідніше орендувати хмарні послуги. Веб-сервер один з прикладів, повний перелік таких сервісів дивіться на сайті www.cloud.net.ua.

Переваги хмарних технологій

  • Економія — “хмара” дешевше, ніж купівля та подальша підтримка власних ресурсів.
  • Технічна допомога — в рамках оренди компанії надають такі послуги, тому не потрібно наймати додатково спеціаліста для цього.
  • Постійно онлайн — архітектура хмарних технологій побудована так, що навіть при стихійних бідах, ваші дані будуть в безпеці, система робить резервні копії, а важлива інформація може розміщуватися у різних кінцях світу одночасно, забезпечивши доступ до інформації у будь-який час.
  • Безпека — надійний захист гарантована, зламати хмару практично неможливо.

Недоліки хмарних технологій

  • Залежність від компанії, послугами якої ви користуєтесь, якщо там щось станеться — воно вплине й на вас.
  • Необхідне постійне підключення до мережі. Щоб внести якісь зміни, чи зробити витяг, треба мати підключення до інтернету.
  • Можливість непередбачуваних витрат. У будь-який момент, хмарні компанії можуть змінити цінову політику, або добровільно-примусово ввести якісь додаткові обов’язкові платні послуги.

У підсумку, можна сказати, що хмарні технології дають широкі можливості, спрощують логістику бізнесу та зменшують фінансове навантаження на старті. Проте водночас, ставлять в певні рамки залежності від зовнішньої компанії. Тому, щоб не програти, необхідно уважно вивчити ринок та проаналізувати відгуки про роботу фірм, які надають потрібні вам хмарні послуги.

Читайте також: