1271

Кінець світу – кому вигідний?

Кому вигідний кінець світуНова інформація про кінець світу, з’являється мало не щодня. Це і спростування кінця світу і страшні сценарії яким буде кінець світу. При цьому інформаційні вибухи побудовані так, що інформація про можливий кінець світу 2012, подається блискавично у всіх ЗМІ. І одразу ж через день з’являється спростування цієї інформації. Проте це вже не так підхоплюється народом. Чому так відбувається і кому вигідно запускати сенсаційні бомби, іншими словами – кому вигідний кінець світу?

Було б не розумно думати, що це все просто так. І навіть гонитва за трафіком, чи увагою читачів – не основна причина. Зазвичай будь-який ЗМІ не дуже з охотою береться за розголошення не перевіреної інформації, чи її створення. В кінцевому результаті таке захоплення може відбити нирки репутації, а це великі збитки. Тому подібна не перевірена інформація про кінець світу – проплачена інформація. А така (з грошовою винагородою) вже пропускається редакцією, бо саме для того й існують сучасні ЗМІ – заробляти гроші.

Зрозуміло що кінець світу – ласий інформаційний шматок для журналістів, але хто ж є замовником і яка мета подібної інформаційної бомби про кінець світу? Тут потрібно проаналізувати на що впливає подібна інформація. Знаю людей, які після так званої “заяви Лами про кінець світу“, навіть після її спростування (яке вони чомусь пропустили повз увагу), почали скуповувати свічки, крупи і продукти довготермінового зберігання, а ще вони прямо говорять “Я боюся“… Ну звісно ж – страх і є головна мета подібної інформації. Це найбрудніша політична технологія – поселити страх у людях, щоби ті не змогли бачити реальні проблеми.

Світ зараз балансує на межі серйозної кризи і люди це бачуть і відчувають, народжується не здорова революційна ситуація, а для розрядки світова олігархія запускає будь-які розрядники. В Україні, останніми роками, такі методи яскраво спостерігаються, проте в Україні вони виглядають дуже не професійно. Згадаємо тих же невідомих терористів в Дніпропетровську, без вини посаджених опозиціонерів і активістів (патріотів), потім стрілок з Каравану, що є теж під суцільними запитаннями. Це все розсіює увагу в певний час актуалізації такої інформації.

Кінець світу і всі подані сценарії кінця світу, що супруводжується навколо цієї теми – така ж розрядка, ефективна тим, що вводить людей в оману і нагнітає страх, заважаючи цим проводити аналіз реального стану справ.

А ще, кінець світу, вигідний супермаркетам, які отримують не сесонні надприбутки від продажів товарів першої необідності для “виживання”. 😉

Читайте також: