7064

Наноматеріали, які змінять майбутнє новітніх технологій

Майбутнє уже прийшло! Людство розвивається швидше, ніж це здається у віддалених від розвитку куточках. У арсеналі людського комфорту, уже зараз присутні, не лише надшвиткі цифрові машини, чи екзотичні екологічні електромобілі, але й тисячі інших дрібних відкриттів, які от от зроблять технологічний прорив в науці. Мова йде про молоду сферу розвитку науки – нанотехнології та наноматеріали. Надзвичайні за властивістю матеріали, поки що чекають на своє застосування, бо техніка старої парадигми, поки що, не уявляє як їх застосовувати. Пропоную розглянути невеликий список новіітніх матеріалів, що можуть змінити майбутнє людських технологій 🙂

Наноматеріали, які змінять майбутнє новітніх технологій

1. Гідрофобний порошок

Нанопорошок, що має гідрофобну властивість, тобто він відштовхує воду та інші рідини. Уже має практичне застосування та, навіть, випускається у продаж. Застосування дуже просте – напилюється на будь-яку поверхню. В результаті ми отримуємо супер ефективну поверхню, яка не боїться намокання і забруднення, бо просто відштовхує всі рідини 🙂 Дуже корисним буде в Україні, де бруд і болото – явище поширине.

2. Магнітна рідина

Також – феромагнітна рідина. Це штучна рідина, яка має супермагнетичні властивості. Складається з феромагнітних наночастин і несучої рідини, в якій вони розчинені. Надзвичайно ефектною виглядає взаємодія такої рідини з магнітним полем.

Надзвичайно красиві фігури, які утворює магнітна речовина:

3. Аерогель

Надлегкий, напівпрозорий матеріал, порівняно міцний (1 грам аерогелю витримує на собі цеглину масою 3 кг.). Дуже не звичний на вигляд матеріал, блакитного кольору, якщо світло відбивається і жовтого, якщо прогодить крізь. На дотик подібний до пінопласту. Має багато корисних властивостей – теплоізоляція, гігроскопічність. Використовуються як ізоляційні матеріали, а також в наукових цілях. Наприклад NASA “ловило”, за допомогою аерогеля залишки хвоста комети.

4. Електрочорнило

Спеціальна рідина, яка після висихання залишає провідниковий шар. Широко застосовується у друкуванні електронних плат.

5. Нанотрубки

Цесполучення атомів у вигляді шестиграної сітки, яка скручена у трубку. Основна властивість таких сполук – надзвичайна міцність. Також властивість нанотрубок залежить від типу сполучення. На сьогодні це один із найперспективніших матеріалів, який активно вивчається і матиме широке застосування у майбутньому.

Для ознайомлення, читайте також про новітні технології, цікаві факти з усього світу, новини культури, гумор.

Читайте також: