210

Нанорезина

Раніше уже переглядав новітні технологічні наноматеріали, які змінять технологічне майбутнє, а точніше уже міняють теперішнє науки – наноматеріали, які змінять майбутнє. Там згадувалося про нанотрубки – специфічні з’єднання атомів карбону, що утворюють міцні атомні трубки і вивчення яких, зараз активно проводиться. Ось одним з результатів їхнього дослідження, поділилися японські вчені, вони на основі нанотрубок, зробили дивний матеріал, який за властивостями схожий до звичайної резини, але має ряд значних переваг.

Японські вчені

Японські вчені самі, досі не зрозуміли що саме вони винайшли і яка реальна перспектива і цінність нового матеріалу, але його властивості обіцяють багато. Основна властивість наноґуми – стійкість до змін температури. При цьому діапазон температур шокуючий! Синтезована нанорезина зберігає свої пружні та еластичні властивості від –196°C і до 1000 °C. Практично це означає, що у космічному морозі вона не ламається, а при доменних температурах – не горить. А це дозволяє використовувати її у майбутніх супер витривалих дослідницьких зондах. Вчені уже планують оснастити корпуси космічних дослідних станцій цією вуглицевою резиною і відправляти їх до супутників Юпітера, Сатурна а також та близько до Сонця.

Якщо б цей матеріал ввівся у масове виробництво, його можна було б застосувати у автомобільних шинах. Автолюбителі розуміють чому саме у них. Не потрібно було б щосезонно підбирати оптимальні види резини, шукати де є летняя резина всех брендов, а взимку – зимова. Це могло б вбити цілі корпорації, які займаються покращенням якостей звичайної резини за допомогою різних домішок, задля наживи. Але ми розуміємо, що таке їм не вигідно, тому розвиток нанорезини можливий лише у наддорогих проектах.

Поки що усі види застосування залишаються теоретичними, основною ж причиною цього є те, що синтезувати матеріали з нанотрубок у великій кількості  – доволі важке завдання, а тому всі практичні застосування залишаються лише в теорії.

Читайте також: