292

Професії психопатів

Професій психопатів

Зараз постіндустріальне суспільство, яке характеризується зменшенням фізичної праці і виродженням усіх професій, що з нею пов’язані. Це все має свої наслідки, починаючи від глобальної економічної кризи, закінчуючи народженням нових професій. Особливо популярною в останні роки стала робота в інтернеті. Але сьогодні не про те. Сьогодні про науку і статистику.

Британський психолог Кевін Даттон, теж немав що робити і склав список професій, які людям з неврівноваженою психікою або з дивними нахилами найбільше подобаються і в яких вони найчастіше зустрічаються.

Спеціаліст виділив десять таких професій, розташувавши їх у своєму рейтингу згідно з популярністю, тобто – вверху професія, де психопатів найбільше, в низу та, яка найменше з девяти попередніх. Аналогічний список був складений і з професій, в які психопатам підкоряються менше.

Своє припущення щодо того, куди частіше йдуть працювати люди з неврівноваженою психікою, Даттон виклав у книзі “Філософія психопатів: як святі, шпигуни і серійні вбивці можуть навчити нас успіху”. На початку своєї книги письменник приходить до висновку, що головні якості психопата – зашкалена холоднокровність, безжалісність, егоїзм, відсутність емоцій і націленість на результат. При цьому, вважає автор, весь цей набір якостей запросто може допомогти домогтися успіху, якщо їх направити в потрібне русло.

Рейтинг десяти найбільш “психопатичних” професій:
1) президент компанії
2) адвокат
3) теле-або радіожурналіст
4) продавець
5) хірург
6) журналіст (писака, або ж кореспондент)
7) поліцейський
8) священик
9) кухар
10) військовий

Одночасно автор пропонує список з десяти найбільш непривабливих професій для психопатів. До нього увійшли такі професії, як доглядальниця, медсестра, терапевт, працівник обслуговування, стиліст, співробітник благодійного фонду, вчитель, художник, лікар і бухгалтер.

 Оглянувши ці два списки, виникає одне дивне і важливе питання:

Де програмісти?

Читайте також: