143

Хаус п’ять рoків пo тoму і варіанти сюжету для 9-гo сезoну

 

Через п’ять років після фіналу сім’я, якoю стали твoрці та актoри серіалу, який свого часу був найпопулярнішим у світі, діляться своїми думками, розповідають про єдиний свій жаль, і розкривають секрет дев’ятого, так і не відзнятого, сезону.

 

З 177 серій «Хауса», що транслювалися на каналі Fox з 2004 до 2012 рр., Хью Лорі бачив приблизно двадцять. Через п’ять років йому як і раніше ніяково чути компліменти, якими його нагороджують за виконання головної ролі – доктора Грегорі Хауса, одного з найславетніших антигероїв на телебаченні. На це ми могли б сказати, що якщо він вмикне телевізор сьогодні, то побачить подібних собі персонажів всюди. Ми десятки разів дивилися шоу, створені «Хаусом»: геніальний, але складний головний герой у Анналіза з «Як уникнути покарання за вбивство», в Джека Бауера з «24», у Френсіса Андервуда з «Карткового будинку», в Уолтера Уайта з «У всі тяжкі», і так далі,  і так далі. Але творці «Хауса» Девід Шор і Кеті Джейкобс вважають, що саме Хаус зробив це першим, і зробив це краще за всіх.

 

«Я особисто страшенно втомилася від розумних і, все ж, безнадійних героїв. Але якби прем’єра «Хауса» відбулася сьогодні, він би все одно вирізнявся на тлі інших », – говорить Кейті Джейкобс. «Хью в цій ролі ідеально зіграв всебічного персонажа – одночасно складного, веселого, глибокого і збіса сексуального».

«Хаус» висувався на Еммі, премію Гільдії кіноакторів і Золотий глобус в різних категоріях з 2005 до 2011 рр. , а у 2008му він став найпопулярнішим серіалом у світі. (На стіні в кабінеті Лорі висить сторінка з Книги рекордів Гіннесса, але Х’ю пояснив, що у рамку її вставив не він: «Було б трішки сумно, якби я сам вставляв власні світові рекорди».)

Брoманс

Девід Шор: Мені дуже подобається, що ми почали серіал з Хауса і Вілсона й закінчили ними ж. Фінал, у якім нетрадиційна драматична історія, незвичайна, і на телебаченні нечасто можна побачити чоловічу дружбу. Там показують як безліч приятелів, жартують один над одним, і Хаус це теж робив. Але сама ідея приятелів, жартувати один над одним і при цьому любити одне одного, була абсолютно новою.

Х ю Лорі: Задовго до появи цього ідіотського слова «броманс» – я б дуже хотів, щоб люди перестали ліпити такі слова, у нас достатньо слів – між Хаусом і Вілсоном була така собі дивна хлoпчача любов. Думаю, це основні взаємини в серіалі, і для мене вони були чарівні. Я безсумнівно … не скажу закохався в Роберта Шона Леонарда, але ми дуже зблизилися і насолоджувалися товариством один одного. Він непристойно часто мене смішив. Думаю, сценаристам теж подобалося розвивати ці відносини. Вони особливо вдавалися Шору. У серіалі була сцена, коли Хауса відсторонили від практики, і він взяв на себе роль домогосподарки у квартирі Вілсона. Одного разу Вілсон приходить додому і бачить, що у Хауса в руках кошик з випрасуваною білизною, і Хаус говорить щось типу: «Твої сорочки ще не висохли, зате у тебе повно нижньої білизни». Шор змінив цю фразу на «У нас повно нижньої білизни». Мені здається, це найсмішніше виправлення, якого тільки можна домогтися настільки малою кількістю літер.

Чому «Хаус» до сих пір не забутий?

Х ю Лoрі: Може бути, люди відчули, з яким трепетом персонаж і шоу ставилися до верховенства розуму над почуттями, і це зачепило глядачів за живе. Але насправді я не знаю, чи важливі для людей жанри, ідеї тощо. Думаю, їм просто подобається, коли щось добре зроблено. Чи то реаліті-шоу, комедія або вестерн – якщо він зроблений добре, люди на це реагують. І мені б хотілося думати, що наше шоу зроблено добре.

Хаус назавжди: дев’ятий сезон

Девід Шор: У першому сезоні мене запитали, чим «Хаус» закінчиться, і я відповів: «Дзвінком зі студії про те, що рейтинги падають і ми більше не повернемося в ефір». Насправді кінець сьомого сезону був затьмарений внутрішніми складнощами. Ми зіткнулися з контрактнимі проблемами, і все наше дійство мало не завалилося. Я просто вирішив, що більше не хочу це все переживати. Як сказав Х’ю: «Хаус – людина, яка піде з вечірки раніше, ніж його попросять піти, раніше, ніж люди захочуть, щоб він пішов». Коли ми закінчили серіал, я забрав з майданчика стілець і білу дошку.

 

Кейті Джейкобс: У мене є секрет, я зберігаю двері від кабінету Хауса з його ім’ям на склі, я віддам її Х’ю, коли він захоче. Здається, він збирався встановити її замість дверей душу. І до речі про секрети, дев’ятий сезон передбачалося зробити на основі статті про крихітне забуте містo Нукла, про яке я читала у «Нью-Йорк таймс». В Хауса більше немає ліцензії на лікарську практику, але він займається медициною в аптеці, бо всі лікарні в окoлиці зачинилися і людям більше нікуди піти за допомогою. По суті, він став місцевим аптекарем, лікарем, психіатром і хранителем секретів в одній особі. У сезоні мало бути всього 13 серій, отака історія у стилі ковбоїв і вестернів.

 

Девід Шор: Я не проти возз’єднання, але не хотів би давати неправдиві обіцянки, тому що шансів на це небагато. Як би мені не хотілося відтворити цей світ, я задоволений тим, як ми закінчили історію. Я думав про те, що сталося з героями, але мені цікавіше послухати версії акторів. Мені дуже імпонує думка, що я випустив у світ цього героя, і тепер люди в своїй уяві створюють йому майбутнє, яке їм хочеться.

Х ю Лорі: Хаус відходить від медицини. Він присвятив себе ліпленню з глини і почав варити «X3», немислиме і незаконне пійло. Це найзвірячиша текіла, яка тільки може бути. Він перевірив «X1» на козі і коза здохла. Після «X2» він тижні три пролежав у комі. Хаус повертається в Америку і балотується куди-небудь. Девіз його кампанії: «Убий або вилікуй». Це приносить йому рівно чотири голоси по всій країні, але йому плювати. Або він стає 47-м президентом США. Це було б «щось», чи не так?

Дженіфер Моррісон: Кемерон перетворилася в свій варіант Хауса, вона займає високу посаду у іншій лікарні. Вона підтримує зв’язок з Форманом і Чейзом, їхні діти один одного знають. У якийсь момент Хаус почув про хворого, з яким вона працювала, він таємно за нею стежив, і надіслав їй інформацію про дослідження, щоб не дати їй зробити помилку.

Джессі Спенсер: Чейз так і не одружився, нерозділене кохання дає більш високі рейтинги. Коли він очолив відділення Хауса, він запозичив і його радикальні методи. Думаю, він потрапив у халепу, на нього подали дo суду і він опинився у в’язниці. Хаусу довелося повернутися і визволити його, застосувавши «логіку і науку», і якось повернути Чейза на його місце.

Oлівія Уайлд: Я собі уявляю, що Тринадцята переїхала дo Мексики і відкрила генделик на пляжі. Через кілька років Хаус до неї приєднався. Він займається коктейлями. Це все дуже нагадує «Втечу з Шоушенку».

Ембер Темблін: Відверто кажучи, я думаю, що Мастерс стала пані-домінатрікс. Напевно, вона як і раніше щось робить безкоштовно, тому що вона така розумна, але в ній завжди було щось від явно домінантної особи. І Хаус – її головний клієнт. Яким жахливим і чудовим президентом він би міг стати!

Oдет Еннейбл: Адамс звідти втекла. Вона відкрила власну практику або повернулася до того, з чого почала, до якоїсь благодійності. Хаус переслідує її, влаштовує розіграші. Він залишає у неї на кухні бейсбольну биту і окуляри, і коли вона їх бачить, то сяє найширшою усмішкою.

 

Переклав і oпрацював: Юрій Мoстoвий

За матеріалами: house-md.net.ru

Для тих хтo не в темі:

uk.wikipedia.org/wiki/Доктор_Хаус

Читайте також: