5672

Міф про Марс (27 серпня)

Фотографія марсаВелика брехня, або пі-ар б.з. чого і для чого. Останнім часом в соціальних мережах, стало дуже популярним вірусне повідомлення про зближення Марсу і Землі 27 серпня. При чому вперше я його помітив ще десь на весні, а зараз воно все більше і частіше з’являється на стінках користувачів, груп і тому подібних профілів. Насторожує й те, що формулювання вірусного повідомлення, якось дуже фантастично звучить і тверезий розум одразу ж мав би вивести на чисту воду і розібратися що й до чого. От я логічно подумав і сказав собі “абсурд”. Щойно пошукав інформацію і хочу поділитися нею з вами.

Отже саме повідомлення звучить так, або ж написано приблизно такого типу:

27 августа в 00:30, подними глаза и посмотри на ночное небо. В эту ночь планета Марс, пройдет всего лишь в 34,65 тыс. милях от земли. Невооруженным глазом планета будет видна как полная луна. Это будет выглядеть как две
луны над землей! Следующий раз когда Марс будет так близко к Земле будет только в 2287 году.
Поделись этой новостью со своими друзьями так как никто из живущих на Земле еще такого не видел!

А тепер глянемо, що говорять спеціалісти:

  1. Марс знаходиться в 145 разів далі Місяця від Землі, тому він не може видаватися таким самим за розмірами, як і Місяць, хоча його діаметр вдвічі більший, ніж діаметр Місяця. Для неозброєного ока Марс, максимально наближений до Землі, може виглядати, як невелика монета. Лише використовуючи бінокль, можна побачити поверхню планети, а за допомогою потужного телескопа можна роздивитися «снігову шапку» на його поверхні.
  2. Максимальне наближення Марса з Землею вже відбулося 27 серпня 2003 року. Тоді після заходу Сонця на сході було видно червону зірку неймовірної яскравості.
  3. Майже кожні два роки Марс і Земля зближуються один з одним, рухаючись своїми орбітами. Такі зближення отримали назву протистояння. Оскільки у Марса і Землі орбіти різних форм і знаходяться в різних площинах, зближення планет відбувається в різних точках їхніх орбіт (афелії і перигелії). При протистоянні поблизу афелії (відбувається взимку) відстань між планетами виходить близько 1 млн. км, а при протистоянні поблизу перигелію (відбувається влітку) – значно менше. Що ближче планети в протистоянні до перигелії орбіти Марса, то більше протистояння і сильніше зближення. Великими протистояннями вважаються лише ті, в яких Земля і Марс наближаються один до одного на відстань менше 60 млн. км, а це можна спостерігати кожні 15 або 17 років.
  4. Останні великі протистояння відбувалися 10 серпня 1971, 22 вересня 1988, 28 серпня 2003, а от наступні відбудуться 27 липня 2018 і 15 вересня 2035 року, тому варто запастися терпінням і на той час обзавестися хоча б слабеньким телескопом, аби на власні очі побачити велике протистояння Марса і Землі.

З того всього, робиться один великий висновок – ЛОХОТРОН. Для чого – невідомо, але народ ведеться, побачимо як то воно буде і скільки людей все таки вийде у ту ніч на небо дивитися.

Додатково: дані про те, що великі зближення Марса і Землі відбуваються один раз в 60 тис. років, помилкові, тому не варто турбуватися через те, що ви не зможете його побачити:)

Фото марсу з 28 серпня

Читайте також: