13695

Психодіагностичний тест (малюнок)

Серйозні фірми-роботодавці, та й не серйозні, але професійні і такі, що себе поважають, часто при прийомі на роботу задають цікаві запитання на співбесіді. Зазвичай ці питання – це психодіагностичний тест можливого майбутнього співробітника. Ось одне із таких запитань, точніше завдань – це намалювати якусь неіснуючу тваринку. Тлумачення цього психодіагностичного тесту далі у статті.


Психологічні тести неіснуюча тварина

1. Сильний/слабкий натиск на папір — визначає чи сильний/слабкий характер у людини.

2. Стабільні, чіткі лінії – означають впевненість у собі і стабільність. Розірвані лінії — протилежні ознаки в людини.

3. Розташування малюнку — згори/посередині/знизу — відповідно самооцінка людини: завищена/нормальна (адекватна)/низька.

4. Гострі/заокруглені кути — вказують на дратівливість, конфліктність/спокій та розсудливість.

5. Голова тварини повернута праворуч — це відображає прагнення до вдосконалення, навчання та перемоги.

5.1. Голова тварини повернута ліворуч — розсудливість.

6. Голова в анфас (дивиться на вас) — егоцентризм (нездатність чи невміння людини підтримати чужу точку зору. Сприйняття своєї точки зору як єдиної існуючої).

7. Великі/маленькі вуха — велике значення має думка оточуючих/навпаки.

8. Очі — символ притаманного для людини почуття страху, підкреслюється добре відмальованою райдужною оболонкою.

9. Вії — демонстративні манери поведінки і зацікавленість у тому, щоб оточуючі захоплювалися зовнішньою красою і манерою одягатися.

10. Роззявлений рот з язиком, але без промальованих вуст — найцікавіший момент, особливо при анетуванні на посаду секретаря, ознаку можна трактувати, як високу мовну активність.

11. Роззявлений рот, але без промальованого язика — означає підвпривовість різнис страхам, легкість у появі нового страху, недовіра.

12. Рот із зубами — вербальна (мовна) захисна реакція.

13. Збільшений розмір голови — може означати те, що людина раціональна або інопланетянин.

14. Роги — “найкращий захист – напад”, або ж агресивний захист.

Але в будь якому випадку сам цей тест – не виявляє основну і точну характеристику властивої людині поведінки. Існує багато зовнішніх чинників, які можуть вплинути на настрій і гормони людини, що можуть посприяти штучному виведеню малюнка. Це можуть бути: хвилювання від самої співбесіди, будь які не сприйнятливі ознаки в поведінці того, хто опитує, погода, тиск, хвороба, особисті конфлікти дома і загальний життєвий настрій в даному періоді життя людини. Тому психологи рекомендують, а відповідно і розробляють не одну методику визначення особистісних якостей людини, а цілий комплекс. Через це, варто бути готовим, до різних не стандартних, подекуди абсурдних запитань та задач. І шукати креативні на них відповіді і рішення 🙂

Читайте також: