251

Російська окупація

Зустрів прикру картину у одному з найбільших супермаркетів Житомира, що ледь завершилась успішним блювотним рефлексом. Хоча, якщо існує не лише харчова відмова від гидоти та поганого, але й зорова чи ментальна – то вважайте, що таки проблювався від побаченого. Мова йде про тотальну росифікацію продукції на полицях

Сучасна росифікація України

Ось так Росія економічно окуповує Україну. Особливо відзначився відділ побутової хімії, де 99% усіх видів та брендів продукції, на упаковці опис зазначений російською мовою. При цьому, більшість з них, не мають навіть дубляжу складників, які були б зазначені українською.  Довелося добряче потрудитися, щоби знайти єдину фірму, продукція якої виробляється в Україні і описана українською мовою. Прикро що так.

Водночас українська продукція щонайменше вдвічі дешевша. Це логічно і зрозуміло – транспортування, простою на митниці, кілька рук перекупщиків – вона у свою ціну не вкладає. То у чому ж секрет такої окупації, чому люди купляють російське не якісне і дороге барахло? Вся справа у бренді та рекламі!!! Усі російські продукти – це філіали світових брендів, а чи скоріше – їхня підробка. Люди купують не своє, якісне і дешеве, а добряче прорекламований логотип. Сенсу та здорового ґлузду в таких діях немає!!! Хоча люди відомі своїм безґлуздим існуванням, та такими ж діями…

Мимоволі згадався економічний важіль Росії, який методично застосовується для примусу вступлення України в “мутний союз” (митний союз), а також кілометрові кудкудакання російських експертів та політиків з приводу економічного дефолту внаслідок вступлення до європейського. Все це нагадує мавпу з гранатою, бо в реальності дефолт загрожує хіба що самій же Росії. І ось чому:

  1. Український ринок і так перенасичений імпортом і більшість цих товарів з Росії, навіть побутова техніка зараз звідти, тому зміна імпорту не вплине на нашу економіку, у всякому разі не так, як роздувають сусіди. Водночас вплив якісний буде відчутній.
  2. При спрощенні товарообігу з Європою, спрощуються і умови виробництва, тому ймовірно, що його перенесуть в Україну, де дешева робоча сила (Україна і зараз має цілі фабрики, що при великих митних зборах, все одно вигідні для утримання європейцями і які працюють суто на європейський ринок). У Росії своєї дешевої робочої сили – хоч греблю гати, тому в митному союзі виробництво українське отримає лише конкуренцію.

Можна продовжувати економічними формулами та розрахунками, та факти й так очевидні. Реальність далека від зрежисованої політичної програми по “тілівізору” і думати в ній потрібно головою, а не рекламою і читаним текстом політиків. У супермаркетах – все російське, достатньо внести мито на цю продукцію і Росія більше втратить ніж Україна від заборони з їхнього боку українських товарів (пам’ятаєте мавпа з гранатою)

І на закінчення, закликаю усіх українців, що читають цю статтю – купуйте лише українське. Не полініться пошукати зі ста товарів той один, як це зробив на днях я. Це позитивно вплине не лише на вашу персону. І пам’ятаєте пісню російського коміка: “купи гівно”? Не надійтеся, що на експорт Росія відправляє щось краще!

Читайте також: