618

Ручний Тиранозавр

Тиранозавр

Мені б ручного Тиранозаврика і всі проблєми були б вирішені в одну мить. 😀 Така маленька мрія закрадається останнім часом у свідомість. Шкода тільки, що динозаври вимерли, а найближчі родичі їхні, зовсім не грізні і порівняно крихітні – птахи…

Але повернуся до Тиранозавра. Цей вид динозаврів мені подобався ще з дитинства. Грізні, величезні, безкомпромісні. Чого тільки вартує масивна щелепа тиранозавра, що озброєна набором лез-зубів.

Щелепа тиранозавра і його зуби

Це був ідеальний еволюційни інтрумент для виживання у ті часи. А часи динозаврів відомі не лише багатою на кисень й теплою атмосферою, але й жорстоким світом виживання, інтелект в якому, великої ролі не грав. Лише розміри, сила та інстинкти. Яка ж величність ховається за цією посмішкою смерти…

Тиранозавр у всій своїй красі

Сам дідько впав би на коліна перед ним. Неймовірний син природи. Беззаперечно Тиранозавр – це король еволюції у всіх планах. Леви, їхні сучасні спадкоємці престолу, нервово заздрять скраю.

Палеонтологи уже тривалий час дискутують та метикують над тим, як же жили ці живі “машини терору”. І досі не зійшлись на одній думці. Одні говорять, що тиранозаври росли поряд зі своєю мамою. Інші схильні до самітництва від народження. Але з одним згідні усі – тиранозаври мали нелегку долю.

Саме подібна, жорстока доля і могла б виховати міцний набір інстинктів та ідеальне для мисливця тіло. А пояснюється вона просто. Тиранозаври, як найбільші хижаки Юрського періоду, боролись і з найбільшою конкуренцією з боку свої же родичів. Кожна сутичка за територію закінчувалася, якщо не летально для однієї із сторін, то близько до цього стану. Міцні щелепи, масивний м’язовий механізм, та лезозуби, трощили все разом з кістками. У такому поєдинку виживав лише боягуз, що втікав ще до початку бійки, або ж найкращий та найсильніший, який згодом передавав свої гени лідера у наступні покоління.

Тиранозавр

Але для чого тоді мати ручного тиранозавра, якщо він такий небезпечний? Та все просто – мені імпонує цей шедевр еволюції. Упевнений, що приручитися тиранозавр не дозволив би собі. А нам, людям, від своєї появи у штанах тепло б розкладав. Чи дозволили б ми собі спроби його приручати?

Бачу людину в очах тиранозавра, як маленьку закуску. Уявіть собі – сім мільярдів закусок 🙂 Це пожиттєве свято для нього. Якщо був би у нас ручний тиранозавр, то проблєм точно не мали б.

Тиранозавр рекс

І трошки даних з вікіпедії:

Тиранозавр (Tyrannosaurus) був двоногим хижаком з масивним черепом, врівноваженим довгим і важким хвостом. Відносно великих і сильних ніг, руки тиранозавра були дуже малими і мали тільки два пальці. Хоча були й інші тероподи рівні або більші за  тиранозавра, він був найбільшим відомим тиранозавровим. Королівський тиранозавр був одним з найбільших наземних м’ясоїдів за всі часи, завдовжки до 13 м, вагою 4-7 тонн.

Череп тиранозавра мав до 1,5 м завдовжки. Порівняно з іншими тероподами, череп був сильно змінений. Череп був надзвичайно широким ззаду, з вузьким рилом, деякою мірою забезпечував бінокулярне бачення. Частина кісток, як носова наприклад, були зрощені, запобігаючи цим руху між ними. Великі отвори в черепі зменшували вагу і забезпечували місце для прикріплення м’язів. Зуби були кинджалоподібні, загнуті назад, овальні в поперечному перетині.

uk.wikipedia.org

Скелет тиранозавра

Читайте також: