706

Самогубство

Самогубство

Раніше, дуже давно, на сторінках фіглів світилася інформація про Самогубство в мережі. Стаття давно забута, але, судячи із деяких запитів, тема самогубства досі актуальна. Знайшов узагальнену інформацію про те, чи схильна людина до самогубства. А через певну зміну поглядів (від часу публікації першої статті), ці ознаки вважаю досить важливими, аби “забити на сполох”. Справа в тому, що якщо людина не знає того чи іншого явища – вона і не цікавитиметься, і не старатиметься дослідити. А якщо її увага вивчає деякі питання – завжди є % і досить вагомий, що вона захоче перевірити.

 Ознаки, за якими можна визначити, маєте намір Ви, чи ваш друг покінчити з собою:

Словесні ознаки наміру вчинити самогубство:
1. відкриті і прямі висловлювання про прийняте рішення покінчити з собою;
2. непрямі натяки на вчинення самогубства (наприклад, «Більше я не буду нікому заважати», «Скоро від мене відпочинете» і т. п.);
3. нездоровий інтерес до питань смерті, захоплення літературою з питань життя і смерті (наприклад, захоплення книгами про самогубців, ритуалів поховання, «загробного» життя і т. п.), часті розмови на цю тему (одна з найпоширеніших помилок полягає в тому, що люди, які говорять про самогубство, ніколи не вчинять його);
4. висловлювання своїх думок з приводу самогубства в підкреслено легкій і жартівливій формі (наприклад, «… смерть – всього лише одна з сторін життя», «чого боятися смерті – ми і так значну частину життя витрачаємо на сон»).

Поведінкові ознаки наміру самогубства:
5. відсторонення від друзів і сім’ї;
6. часте усамітнення, прояв замкнутості і похмурості;
7. байдужість до навколишнього світу.

Хочеться додати, що цікавість до тематики самогубства, спостерігається приблизно з однаковим процентним відношенням у різному віці людей. Але скоєння самогубства менше відбувається у підлітковому віці. Тобто, якщо ваш друг чи знайомий, що шукає інформацію про самогубство, поводиться дивно, читає книжки самогубців, відвідує сайти самогубців і при цьому не приховано про це говорить – це не так ознака того, що він має намір вчинити самогубство, як його бажання привернути до себе увагу (причини є різні і кожен випадок індивідуальний). А от, якщо ваш друг вже старший, особливо якщо переживає кризу середнього віку – тут вже майже 100% намір скоїти самогубство стає конкретними діями. При цьому його зацікавленість і вивчення суїцидальної тематики відбувається прихованіше. Люди такого віку з такими проблемами – більш закриваються, ніж про це відкрито говорять.

Читайте також: