479

Що потрібно знати про кавоварки?

Аромат кави зранку – це вже архетип вдалого і бадьорого дня. Цей напій, ніби батарейка, заряджає енергією для ефективного її застосування. Проте, навіть така користь, не завжди мотивує підніматися з ліжка, бо на приготування кави потрібно витратити аж 10 хвилин!!! А їх можна ж солодко проспати! Щоби не було вибору: або сон, або кава; інженери і бізнесмени придумали цікавий апарат – кавоварка. Він доступний усім, але перш ніж купити кавоварку, потрібно дещо знати про неї.

Що потрібно знати про кавоварки?

Кавоварки поділяються на декілька типів за принципом дії, кожен з яких робить інший вид кави. Вам підійде кавоварка та, в якої спосіб приготування кави, вам найбільше подобається. Важливо розуміти, що від різного способу приготування кави, навіть зерен одного сорту, смар різниться. Отже існують такі види кавоварк:

  • Френч прес (французький прес);
  • крапельні кавоварки або фільтраційні;
  • еспресо-кавоварки;
  • капсульні кавоварки;
  • кавовий автомат або комбіновані кавоварки.

Френчпреси або французький прес

Найдешевший вид кавоварок, по суті це звичайний заварник. Складається із посудини в якій заварюється кава і поршня-фільтра. Приготування кави у такій кавоварці також елементарний – засипається кава, заливається окропом і через ~ 5 хвилин опускається поршень фільтр, щоб відділити залишки заварки від рідини.

Плюси: простота, дешевизна, не потребує електроенергії.
Мінуси: приготування кави відбувається, все ж таки, вручну.

Крапельні кавоварки або фільтраційні

Це електрична, автоматизована кавоварка. Принцип дії простий: нагріта до кипіння вода проходить крізь спеціальний фільтр куди засипається подрібнені зерна кави, таким чином вода насичується ароматом. Не рекомендується купляти крапельні кавоварки з пластиковим корпусом. Зате рекомендують брати більш потужні, чим потужніша кавоварка, тим швидше приготування напою. В дорожчих моделях такого типу кавоварок, вбудований механізм подрібнення зерен.

Плюси: автоматизація приготування, порівняно низька ціна.
Мінуси: потрібно замінювати фільтр, якщо він паперовий чи нейлоновий, або ж промивати час від часу, якщо металевий; кавовий напій виходить не міцний (це не є недоліком у випадку, якщо ви не любити міцну каву).

Еспресо-кавоварки

Найпопулярніший тип кавоварок, робить каву з молочною пінкою, також готує капучіно. За допомогою помпи та ріжка, вода проходить крізь пресовані зерна кави, насичуючись таким чином її ароматом. Існують повністю автоматичні і напівавтоматичні еспресокавоварок. Різниця у тому, що у напівавтоматичних – ви самі заливаєте пінку, дозуючи так, як бажаєте. Рекомендується купляти кавоварки із металевими деталями.

Капсульні кавоварки

Цей тип кавоварок, практично такий же, як і еспресо. Тільки для того, щоби мати каву, вам доведеться купувати спеціальні кавові брикети (капсули), також для молочної пінки, потрібні спеціальні капсули із сухого молока.

Кавовий автомат або комбіновані кавоварки

Найбільш потужний набір для каволюбителя. Так кавоварки доволі дорогі і функціональні, тому їх швидше можна побачити у закладах громадського харчування, ніж у дома. Ці автомати можуть приготувати різні види кави: латте, рістретто, американо, капучино і навіть гарячий шоколад. Достатньо лише засипати каву та обрати режим. Кавові автомати, працюють швидше, для приготування потрібно лише 2-3 хвилини.

Плюси: функціональність, швидкість приготування.
Мінуси: ціна.

Розібравшись з видами кавоварок, можна визначитися з тим, яка вам потрібна. Для детальнішого ознайомлення з характеристиками, перед купівлею обов’язково відвідайте якийсь інтернет магазин, наприклад: https://www.notus.com.ua/Kofevarki-i-kofemashiny_jura

Читайте також: