2365

Сонячні батареї в Україні

Сонячні батареї в УкраїніСьогодні порпаючись на землі, в ручному режимі, думав про мотоблоки, які призначені для орання невеликих земляних ділянок. Але і такий спосіб роботи на городах – напівручний. Тому прийшла ідея автоматизованого мотоблоку-робота, який би робив все автоматично. Але було би соромно для “високих технологій” застосовувати неандертальські двигуни, що спалюють викопне пальне для отримання необхідно енергії, тому подумав, що непогано би було озброїти такого типу техніку сонячними панелями. Виникло одразу запитання – чи дорогі вони і чи достатньо ефективні щоби запустити двигун?

Тримаючи ідею в голові, уже працючи за ноутбуком, почав шукати інформацію про сонячні батареї. Виявляється сонячні батареї в Україні не така вже й екзотика, а інтернет їх робить ще ближчими. Знайшов сайт, де можна купити сонячні батареї. Там же ж подивився на детальнішу характеристику і оцінив, чи вигідні сонячні батареї, як екологічна альтернатива отримання енергії.

Для прикладу обрав тонкоплівкову сонячну батарею AVANCIS PowerМax Smart 110.тонкоплівкова сонячна батарея AVANCIS PowerМax Smart 110Вигляд у неї пристойний, німецького виробництва. Розмір цієї сонячної батареї 1587х664х40 мм. Розмір для культивара прийнятний, але от потужність… При напрузі 60V ця сонячна панель видає 110W. А для пристойного культиватора потрібно забезпечити роботу двигуна 1100W + ~100W для роботи електроніки. Тобто потрібно буде не менше десяти сонячних панелей, а це біля 10 кв. метрів площі. Що для мотоблока не піде.

Висновок – ідея екологічного роботизованого мотоблока, поки що не є цікавою. Але разом з тим, сонячні панелі є достатньо потужними (при великих площах), аби забезпечити роботу навіть двигунів. Думаю, якщо б покрити дах будинку сонячними панелями – можна було б забезпечити частину енергопотреб.

Щодо ціни сонячних панелей і чи можна їх купити в Україні. На згаданому інтернет-магазині, панель, яку я взяв для огляду, коштує 1 288 гривень, доставку магазин робить безплатно. Батарея має площу ~ 1 м.кв. Для отримання потужності 1 kW, потрібно 10 таких панелей, тобто 13 тисяч гривень. При цьому гарантія сонячних батарей 10 років. А термін служби більше 25-ти років. Припустимо, що ідеальна робота сонячних батарей – 8 годин у день. У місяць це буде 240 kW. При ціні 25коп в місяць економиться 60 гривень. Поділимо загальну вартість на нашу економію, вийде 216 місяців, тобто 18 років – і це термін ефективної собівартості сонячних батарей.

Треба зазначити, що підрахунок дуже грубий, в ідеалі ефективність сонячних батарей може вийти більша, або менша. Та й залежить від використання. В будь-якому випадку, вважаю що сонячні батареї – це одна із майбутніх масових технологій. До того ж вони все дешевші і дешевші!

Читайте також: