630

Спортивна розминка при роботі за комп’ютером

Все більше людей пов’язують свою роботу з комп’ютерами, починаючи від секретарок і бухгалтерів, закінчуючи професійними комп’ютерщиками, програмістами. Та, навіть, якщо ви не працюєте за комп’ютером, то проводите вільний час за ним: ігри, фільми, інтернет та ін. розваги. Така надмірна захопленість цифровими машинами, рано чи пізно, а дасться в знаки. Давайте, не будемо розповсюджувати міфи аля: “монітор, світло, зір падає, треба окуляри спеціальні, ко ко ко…”, а розглянемо конструктивніше можливі проблеми та як уникнути їх.

Спортивна розминка при роботі за комп'ютером

Робота за комп’ютером, перш за все, це робота у кріслі. А це означає, що ваше тіло мало рухливе і пристосовується, до цього способу життя. Щоби не було катастрофчних наслідків, потрібно робити постійні перерви на розминку, можна зайнятися якимсь видом спорту, як хоббі у вільний час. Таке малорухливе проведення часу за монітором впливає майже на усе тіло це:

  • очі – постійне фокусування ока на дисплеї, призводить до тренування очного м’язу на ближньому об’єкті, відповідно око пристосовується до близького розглядання предметів, ваш зір може бути нормальним, але предмети на відстані, розглянути буде важко;
  • шия – також зосередження на непорушному моніторі зменшує можливість руху шиї і шийні м’язи затікають та виводяться з тонусу, пізніше при різких поворотах, через слабкість, можуть боляче “кам’яніти”;
  • руки – кисті рук постійно напружені (через друк), а самі кінцівки менш навантажені, відповідно виникає дисбаланс навантаження і недостатній тонус м’язів;
  • плечі – те ж саме, що й з руками;
  • ноги – ця частина тіла природньо, потребує постійного руху, це важливо для хорошої перекачки крові, та насичення киснем, при роботі за комп’ютером, ноги можуть постійно затерпати від недостатнього кровообігу, втрачаючи тонус, міцність і силу.

Тому розминка має акцентуватися саме на ці частини тіла. Бажано урізноманітнювати вправи, щоби ефект від них був рівномірний і якісний. Розминку потрібно робити мінімум 30 хв, повторювати тричі на день.

Розминка для очей

Робимо різні рухи очима, після кожного виду – кліпаємо, тривалість вправи – 5-10хв.

1. Рухи очима вправо/вліво. Голову тримайте непоршно, рухаються лише очі, можна водити перед собою пальцем і дивитись на нього.

2. Рухи очима догори/вниз. Знову ж таки – голова непорушна, рухаються лише очі.

3. Кругові рухи очима. Повільно, делька разів, очі рухаються за часовою стрілкою, а потім проти неї.

4. Фокусування погляду. Поставте палець перед очима на відстані витягнутої руки і повільно наближайте до носа, фокусуючи погляд на кінчику пальця. Далі від носа віддаляйте його на відстань витягнутої руки, постійно фокусуючи погляд на пальці і так декілька разів. Ця вправа дуже важлива! Можна замість пальця використовувати, наприклад предмет на стіні і монітор на робочому столі, або будь-які інші предмети на різних відстанях, постійно перевоячи погляд з одного на інший (важливо – до повного фокусування ока).

5. Зажмуртесь. Міцно закриваємо очі на декілька секунд, потім відкриваємо їх. Повторити декілька разів.

Розминка для шиї

Усі вправи краще робити стоячи, або сидячи із випрямленою шиєю.

1. Кругові рухи шиї. Повільно, напруживши м’язи шиї, робимо рухи за годинниковою стрілкою, після проти неї.

2. Рухи вправо/вліво. Плечі тримайте непорушно, погляд перед собою, не відволікаючись на предмети.

3. Рухи вперед/назад. Нахиляємо голову спочатку вперед до упору підбородка, потім назад.

4. горизонтальні рухи – тримаєте плечі рівно, робити горизонтальні рухи, як гусак – вправо/вліво, не повертаючи голову.

Розминка рук

Робіть розминку кистей рук якомога частіше, можна для цього купити еспандер. Також не забувайте про м’язи всієї кінцівки, для цого придбайте – гантелі. В якості розминки запишіть собі декілька наступних вправ.

1. Кругові рухи кистей рук. Витягніть перед собою руки, зіжміть в кулаки і повільно повертайте спочатку вправо, потім у ліво – це розслабить перенапружені зап’ястя.

2. Розминка пальців. Всім відома зі школи вправа – витягнуть перед собою руки і різкими рухами хжимайте пальці та розжимайте.

3. Прямі долоні. Витягніть руки перед собою, пальці разом, далі опускаємо і піднімаємо долоні.

Розминка пліч

Вправи робити стоячи, з вирівненою спиною.

1. Кругові рухи – робіть кругові рухи плечами спочатку вперед, потім назад.

2. Рухи догори/вниз – спочатку підносимо плечі догори, так ніби показуємо знак “незнаю”, потім опускаємо вниз.

Розминка ніг

1. Стоячи на носках, підносимось догори, потім опускаємося.

2. Присідання – з прямою спиною присідаємо, витягуючи руки вперед і піднімаємось, опускаючи руки.

Також ноги можна розминати, сидячи перед монітором, підносячи та опускаючи почергово п’ятки та носки.

Пам’ятайте, що попередній список вправ – базовий. Його можна збільшувати, але головне займатися у вільний час – спортом, професійним з відвідуванням спортзалу,  чи як хоббі. Для занятть професійним спортом вам необхідно буде відповідно харчуватися, використовувати спеціальні харчові добавки, наприклад гейнер optimum nutrition https://www.sport-food.com.ua/catalog/geinery/optimum_nutrition/. В якості хоббі підійде біг, чи заннятя на турніках, у крайньому разі – прогулянки на природу чи по парку.

Читайте також: