467

Tesla Motors

Майбутнє уже прийшло! Революційна компанія Tesla Motors б’є всі стереотипи щодо електромобілів і впевнено крокує до свого князювання на ринку автомобілебудування. А це, між іншим, молода компанія…

Tesla Motors

Вся фішка в тому, що Тесла Моторс, розробляє виключно електромобілі, але окрім такої орієнтації у виробництві, вони ще й прикладом своїх автомобілів – тролять неандертальські бензинові машини. Розробивши унікальні за корисним дизайном авто, та ефективні батареї живлення для них, Тесла показали, що електромобіль – це не складність, електромобіль – це зручність, комфорт і безпечність. Зламавши усі стереотипи, якими роками нас годували нафтомагнати і автоконцерни.

Зруйновані міфи про електромобілі

1. Електромобілям, для повноцінного функціонування, потрібні громіздкі батареї, які забирають весь вільний простір в машині. Насправді, як показала практика, потрібні не громіздкі батареї, а ефективні і їхнє правильне розміщення. Усі спроби створення електромобіля до Тесла, зводились до стереотипічних спроб переробити бензинові авто на електроавто. Тому дійсно той об’єм, який залишався від стандартних машин – втрачався. У  Тесла ж, пішли іншим шляхом. Заміть переробки, вони розробили з нуля типаж авто і його дизайн. Батарея, яка також спеціально розроблена і є максимально ефективною при невеликих габаритах, розміщена в підлозі авто. Унікальний двигун – біля коліс і привід йде напряму. Тому зайві деталі і передачі – виконули, що дозволило не лише зекономити простір, але й збільшити! Так у першій серійній моделі виробника – Tesla Model S, з’явилося два багажніх відділення (спереду і ззаді), а підвищення між водієм та правим сидінням – зникло. Зрештою Тесламобіль надзвичайно просторий і вмісткий.

2. Електромобілі малопотужні і не швидкі. Той же Tesla Model S має потужність 362 кінські сили, а найвища швидкість    210 км/год. І це при цьому, що розгін від 0 до 100км/гол лише за 4,1 секунди!!! Всі ці параметри розробники досягнули не лише завдяки ефективного двигуна та батарей, але й продуманому аероефективному дизайну.

3. Електромобілі – міський транспорт, бо на одному заряді далеко не заїдеш. Тесла створили унікальний в цьому плані електромобіль. На одному заряді він дозволяє проїхати більше 400км. А це вже міжміські подорожі. До того ж, спеціальних заправок він не потребує, достатньо увімкнути зарядний шнур у побутову розетку. Тобто можна підзаряджатися у кафе, чи забігайлівках по дорозі.

До речі про дозарядку. Прогнозують розвиток автозаправок в майбутньому, де будуть заряджати батареї. Хоча я вважаю, що тут продавати нічого, електроенергія порівняно дешева, а багато заряд і так не тягне. То ж варіантом такої мережі є – кафе, тобто дорожні кафе, які надають послугу – дозарядки, як Wi-fi наприклад 🙂

Одним словом, я хочу Тесламобіль! Крутий по параметрах, а ще має надзвичайну “начинку”, про яку я не згадував. Краще глянути, ніж прочитати. Пропоную відеофільм про завод Тесла Моторс, і про те, як електромобілі цієї компанії народжуються на світ. Цей процес також є унікальним, як і унікальні умови виробництва на заводі:

Цікаво, коли продукція Tesla Motors появиться в Україні і скільки в Україні вона буде коштувати? Бо в США, порівняно, ціна на авто Tesla Model S достатньо помірна – 50-70тис. $ (для її класу)

Читайте також: