143

Як вибрати проектор для перегляду фільмів

Домашній кінотеатр – мабуть мрія кожного з покоління двотисячних. Але, якщо колись вона була недосяжною для простих людей, то зараз сучасні технології роблять її здійсненною! Погодьтесь, перегляд фільмів на великому екрані дає зовсім не такі відчуття, як перегляд кіно на екрані монітора чи телевізора. Давайте розберімося детальніше у всіх тонкощах вибору проектора для перегляду фільмів.

Як вибрати проектор для перегляду фільмів

Чому саме відеопроектори, а не великі екрани? Це питання найважливіше, бо разом із бажанням мати власний кінотеатр, є бажання мати величезну плазму на пів стіни. В другому випадку є ряд недоліків. Починаючи з того, що її банально важко транспортувати та вмонтувати в інтер’єр вашої оселі. Закінчуючи високою вартістю, негативним впливом на зір. Якщо ж порівнювати з цифровими проекторами, то вони виграють по всіх параметрах, а сучасні технології, правильне оформлення кімнати — дають високу якість та задоволення від перегляду фільмів.

Переваги відеопроекторів

  1. Компактність – невеликі розміри дозволяють застосовувати їх фактично будь-де, потрібно лише налаштувати проекцію зображення на стіну чи спеціальне полотно, а також його можна сховати, коли не потрібний.
  2. Розмір екрану – регулюється, фактично не обмежений, можна проектувати фільми на всю стіну.
  3. Економія – на противагу великим LCD панелям, проектор вийде у кілька разів дешевшим, а електроспоживання буде нижчим.
  4. Не шкідливість – при правильному налаштуванні та оформленні освітлення кімнати, проектор абсолютно не впливає на зір, очі не втомлюються.
  5. Можливість дивитися 3D – для любителів цієї технології, ефект в рази кращий.

Недоліки відеопроекторів

  1. Спеціальні умови приміщення – щоб отримати максимально якісну картинку, має бути підготовлена кімната, прибране зайве освітлення.
  2. Налаштування – теж будьте готові до постійних проблем в цьому плані. Недолік можна обійти зафіксувавши відеопроектор на постійній відстані до стіни чи полотна.
  3. Обслуговування – з часом доведеться замінювати лампу, бо вона втрачає свої якісні властивості, а також чистити лінзу.

Щоб зрозуміти як вибрати проектор для фільмів, необхідно знати принцип їхньої роботи. Словом — це той самий дисплей, що у вашому смартфоні, але в рази менший, а підсвітка його в рази потужніша. Пучок світла, що йде крізь матрицю (дисплей, який формує зображення), через лінзу падає на поверхню, яка грає роль екрану. Тож по суті, головний вибір – це вибір лампи, оптики й дисплею.

Тип матриці

Бувають двох типів DLP та LCD. Між ними є суттєва технологічна різниця. Проявляється вона в контрастності кольорів і насиченості чорного в кінцевому результаті. DLP матриця — набір мікродзеркал, вона дорожча й дає чітку, насичену картинку. Проте має один недолік — веселка навколо елементів зображення. Такий тип проекторів краще брати для великих приміщень. LCD — звичайна рідкокристалічна матриця, має широкий спектр кольорів, менш контрастна. На великому екрані можуть проявлятися пікселі. Цей тип проекторів більш поширений, краще підходить для домашнього користування. Варто зауважити, що для проекторів, як і для іншої мультимедійної техніки, важливим показником є розмір матриці, а також щільність пікселів. Чим їх більше – тим краще, відео буде більш точним, деталізованим, менш помітна пікселізація.

Яскравість лампи

Один з найважливіших елементів, який уважно підбираємо під свої потреби. Існує спеціальна таблиця, що допоможе в цьому, підставте параметри приміщення, куди плануєте ставити відеопроектор.

Таблиця вибору яскравості лампи для проектора

Оптика відеопроектора

Остання важлива складова. Впливає на процес налаштування. На ринку зараз пропонується багато рішень, починаючи від ручного фокусування відеозображення, закінчуючи змінними об’єктивами. Звісно ж все це впливає на кінцеву ціну техніки. Вибрати тут треба, знову ж таки, під потреби. Якщо є можливість зафіксувати проектор, то достатньо один раз все зробити, то на дорогі опції не викладайте гроші. Якщо ж планується користуватися часто, у різних приміщеннях (наприклад для навчання чи презентацій), варто подумати про спрощення собі роботи.

Хороші фірми проекторів: Acer, BIG, EPSON, Mitsubishi, Panasonic, Sanyo, Younasi, Benq. Завжди пропонують широкий вибір, на будь-який бюджет.

Читайте також: