326

Обов’язкові плагіни для WordPress

Налаштування wordpress. Список плагінів

Фото: Налаштування лінійного тракту ИКМ-12М

WordPress сам по собі є дуже зручним та широким інструментом, для побудови сайтів. Блоги – це його первинна функція, але, я каже досвід, з ним можна створити сайт-ляльку будь якої складності. Багато в чому можуть допомогти плагіни для WordPress. Складу список плагінів, які необхідно встановити на wordpress для кращої його роботи.

І хоча обов’язковими плагінами для WordPress це назвати важко, але через те, що працюю з цією системою вже біля двох років, рекомендую їх використовувати, бо сам їх ставлю одразу після активації цієї CMS.

Надихнули на цю статтю дві публікації від колєґ-блогерів: “Мій скромний функціонал”, “Плагіни, які встановлені на моєму блозі“. Порівняно, мій список буде дуже скромним 🙂

All in One SEO Pack – плагін, що дозволяє легко зробити СЕО оптимізацію сайту на WordPress. Це прописати title, description, keywords і зробити ще деякі налаштування. Я ним не користуюся, але активую цей плагін “на майбутнє”.

NoSpamNX – зручний плагін проти спаму для WordPress. Насправді вважаю одним із найкращих, бо він не потребує ні активації ні інтеграції в інші сервіси, не виводить капчі, яка іноді відлякує користувачів від коментування, а то й взагалі виводить надто складну картинку навіть для людини, не лише для роботів. Протиспамний плагін NoSpamNX працює іншим методом – підмінює поля, фільтруючи цим 98% спамроботів. 2% залишається на “ручних спамерів” і хитрих роботів. Їх відсікає стандартна фільтрація WordPress за посиланням в тілі коментаря.

Subscribe To Comments – плагін для WordPress, що дозволяє слідкувати за коментарями у статті, де користувач залишив свій коментар. Зручно, коли задаєш запитання до власника сайту – обов’язково знатимеш про відповідь. Сповіщення надсилається на введений e-mail.

UkrToLat – це стандартний плагін, він оптимізовує ЧПУ, тобто робить адресу публікацій транслітерованою (латинськими буквами). Це добре, бо деякі браузери не читають кирилицю і при копіюванні виходить щось таке:

https://figli.pp.ua/%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE

Це може стати причиною “сеоплутанини”.

Google XML Sitemaps – зручний плагін для створення карти сайту для пошуковиків. Це не міф, що сайт краще і швидше індексується коли є карта сайту. Суть карти – вказати на нові сторінки. Додатково – вона посилає сповіщення про оновлення. Решта функцій – стандартна карта, яка дозволяє орієнтуватися пошуковикам і зменшує їхнє навантаження, що є плюсом для сайту.

WP Super Cache – плагін кешування сайту на WordPress. Він стане потрібним у тому випадку, якщо ваш сайт матиме велику відвідуваність, багато матеріалів і слабкий хостинг. Хоча зараз наші хостинги всі такі. Тому плагін точно стане корисним. Має недолік – плоблеми з роботою лінкобірж таких як SAPE. думаю зрозуміло чому.

Це весь список плагінів, які обов’язково використовую стандартно на всіх сайтах, що ставлю на WordPress. Хіба що плагін кешування – ставлю за потребою. Решта функціоналу пишу вручну. Додам ще три плагіни, які теж часто використовую і які є не зовсім функцональними.

Easy FancyBox – плагін для Wordpress, що відкриває картинки у гарному pop-up вікні. Мені здається він чудово доповнює будь-який сайт.

Contact Form 7 – потужний плагін, що дозволяє легко і зручно налаштувати будь-яку форму зворотнього звязку.

WP-Syntax – якщо у вашому блозі час-від часу з’являється код, то цей плагін буде корисним для вас. Він підсвічує код. Як працює плагін підсвідки коду, можна глянути тут: “apple – гівнюк“.

Читайте також: