317

Працюю в Україні не для Українців

Коментар оріфлейму про українську мову на фейсбуціТакі слова видала адміністрація сторінки всім відомої хитрої компанії – оріфлейм. Це була відповідь спільноті українців, які поцікавилися мовною політикою компанії, яка відверто і нахабно пропускає повз увагу українську мову.

Найбільш мерзенним, як виявилося, в оріфлеймі є не їхня продукція, а спосіб оправдання: “Оріфлейм працює не для українців, а в Україні“, на погляд адміністрації контори “оріфлейм” – це різні поняття.

Хоча зрозуміло – українці подібну не якісну продукцію не пітримують і не купляють, але подібні висловлювання від імені великомасштабних компаній – це удар собі в рильце.


Раніше подібним кроком надщербила свою репутацію базарна компанія Aukro. В моєму баченні вбила себе, як сервіс взагалі. Такими ж відмазками уже більше року займається Rozetka. Та й взагалі ледь не половина більш-менш бізнесових компаній, що мають web обличчя і працюють в Україні. Усі як під мазок зализаного радянського скульптора, чи маляра – відхрещуються одним і тим же, а саме законом Колісниченка і статистикою відвідувань.

Маркетологи таких горекомпаній не враховують лише одне – подібні закони писані не для людей, а статистика показує налаштування браузера, яких звичайні користувачі не помічають навіть, що не скажеш про інтерфейс, відношення і загальну мовну політику компанії. А подібні вислови – оголюють суть, як вона є!

Ну що ж, бажаю оріфлеймам, аукрам, розеткам і томуподібній гутірці українофобів продовжувати в такому ж дусі, бо без цих паразитів ми б не знали що стоїть за сумнівними сервісами, а користувались би дальше, не шукаючи альтернатив.

А альтернативи є!

Читайте також: