5637

Робота в інтернеті. Спеціальності

Нові професії в інтернетДавно вже ні для кого не секрет, що додатковий заробіток в інтернет – реальність, а не казки. Це зумовлено тим, що шалений розвиток он-лайн життя і відповідних сервісів, добрався і до України. Саме на даний час, він проявляється лише у доступності інтернету для кожного. Хоча і тут можна багато говорити і довго заперечувати, але все ж – більшість може мати доступ до мережі інтернет і без проблем. Щодо самої роботи в інтернеті, то тут вже важче. Доводиться шукати різні способи заробітку на сайтах, що є далеко не українськими. І хоч це не велика проблема в цьому виді заробітку, але все ж своє – якось приємніше?

Другою проблемою роботи в інтернеті, що випливає з першої (не розвиненість  ринку) – це її оплата. Часто буває таке, що витрачається багато часу на це, але віддача бажає бути кращою. Саме тому, поки що, до інтернет гастербайтерства слід відноситись, як до додаткового способу заробітку, а не основного. Та, разом з тим, бути уважним до будь чого подібного, бо недобросовісних в мережі, ще більше ніж в оф0лайн режимі життя.

Сьогодні я хочу описати деякі нові види професій, що виникли внаслідок розвитку ІТ ринку.

Загалом, зовсім недавно (5-6 років тому), всі професії пов’язані з інтернетом, були узагальнені і названі двома словами – веб-майстр. Але з часом, це загальне поняття роздробилося і зараз, згідно з потребами і з розвитком ринку, виникли нові, більш вузькі спеціалізації для справжніх професіоналів.

Веб-дизайнер. Розробник зовнішнього вигляду сайтів, логотипів, та стилю фірм – замовників. Хороший веб-дизайнер знає тонкі психологічні особливості користувачів інтернет і на основі цього, в поєднанні із задачею і професійними або ж ідеальними навиками роботи в графічних програмах, може проектувати макети сайтів, або ж малюфати фірмовий стиль чи зовнішній вигляд продукції замовників.

Менеджер проектів – займаються технічним забезпеченням проекту, підбором команди для роботи над ним, а також розкручуванням й підтримкою вже готового сайту, залученням рекламодавців.

Банермейкер – фахівець, який має відношення як до дизайну, так і до розвитку (просування) сайту. Це – розробка банерів, візитівок, реклами, та їхнє розповсюдження. В оф-лайн така посада є зазвичай лише у великих комерційних проектах. В дрібних же ця функція включена у обов’язки “старшого куди пошлють”.

Контент-редактор – людина, в обов’язки якої входить текстове наповнення сайту або порталу, постійне оновлення інформації та слідкування за зовнішнім виглядом сайту.

Веб-девелопер – здійснює керівництво групою, яка займається створенням якихось конкретних розробок.

Професія технічного письменника (копірайтер) –  передбачає опис продукту, що виробляє компанія, збір інформації, написання нових публікацій.

SSM менеджер – на замовлення різних компаній створює та модерує он-лайн спільноти, пов’язані з певним продуктом (наприклад, „спільнота шанувальниць черевичків “Підошка з какашок””). Головні вимоги до соціобілдера – не набридати прямою рекламою продукту. Великі успіхи  такому роді діяльності мають “соціальні задроти”, які свого часу багато витрачали на популярність своєї сторінки у мережах, або блогу. (читаєм статтю “Як заробити вконтакте“)

Seo-оптимізатори – надзвичайно популярними в «он-лайні» стали фахівці, які знаходяться на дотичній декількох професійних галузей. Наприклад, Інтернет-маркетологи (seo-оптимізатори), це співробітники, які відповідають за просування сайту в Мережі, тому вони повинні бути не стільки маркетологами, скільки «технарями». Сеошниками, як правило, стають веб-дизайнери або веб-програмісти.

Верстальник – займається комп’ютерною версткою рекламних або видавничих матеріалів; необхідні знання комп’ютерних графічних програм, худ. здібності, креативність і відмінне знання HTML i CSS.

Знання цих нових професій, що виникли внаслідок розвитку мережі інтернет, може допомогти вам обрати напрямик своєї діяльності. Адже користуються попитом, саме спеціалісти однієї сфери. Та й вивчати щось одне легше ніж усе одразу. Також, маючи вміння у цих сферах, можна заробляти в інтернет на таких сервісах, як – фріланс. Крім того є різні способи заробітку і для простих користувачів, які мають велику кількість вільного часу і не велику кількість знань, аби бути фрілансером. Про такі сервіси створено спеціальну сторінку оглядів → Заробіток.

Читайте також: