594

Як вберегтись від вірусів?

вберегти комп від вірусів

Звісно, мова буде йти не про особисте здоров’я, а про хвороби комп’ютера, спричинені комп’ютерними вірусами. Вчора я заразився одним з таких (про це ще розповім) і саме це стало поштовхом до написання наступної статті. Раніше, я користувався власно виведеним алгоритмом безпеки комп’ютера і він на 90% працював. Все, що було потрібно це дотримуватись певних правил, які вберігали мій ПК від всіх вірусів. Вчора додався ще один пунктик, але це скоріш додаток до всіх загальних, бо спричинений він через недобросовісність наших вірусописак.

Та біс вже з ними, зараз я маю лише одне бажання – поділитись отим алгоритмом, як вберегтись від вірусів .

Було таке, що часто до мене писали з фактом “Мене зламали вконтакті. Що робити“. Хоч це і не є шкодою для вашого комп’ютера, але все ж робиться через вірус. Хочу згадати про цей вид шкідників і як від них захиститися. Зараз важко кого небудь зламати вконтакті, бо захист там серйозний. Тому в тому “Мене зламали вконтакті” – десь 50% вина користувача. Звідси виникає перше правило як вберегтись від вірусів:

1. Ніколи не відкривайте того, що вам відправили в повідомленні, як на пошті, так і в соц. мережах, не вияснисши на перед що це і для чого відправлено вам! Навіть, якщо це документ, фотографія, чи ще який небудь файл, відправлений вашим другом.

Віруси – це така зараза, що розповсюджується, в першу чергу, через інтернет. Бо він є легким і масовий способом інфікування. Зазвичай ці шкідливі програмки сидять на порносайтах, сателітах, сайтах, що створенні суто для заробітку і, як вияснилось вчора – на рекламних викиднях (але про це потім).  Звідси моє друге правило:

2. Не відкривайте підозрілі сайти, які вам можуть рекомендувати друзі,  пошуковики, та не качайте нічого з сайтів, де є надмірна кількість реклами. Користуйтись старенькими і перевіреними. Перш ніж знайти яку небудь потрібну інформацію, шукайте саме на них, а не в гуглі чи яндексі.

Комп’ютерні віруси – гермафродити, їхній розплідник – це заражений комп’ютер (~80% всіх користувачів), спосіб передаці собіподіпного відтворення – різні переносні пристрої пам’яті. Іншими словами – флешки. Третє правило:

3. Не тикайте будь які не перевірені флешки у свій комп. І вже як підключили – не відкривайте їх одразу ж. Відповідно – не під’єднуйте свої флешки до підозрілих компів (наприклад шкільних, університетських, чи клубних), краще перекиньте потрібну інфу на головний, перевірений комп.

Якщо не підключати і не відкривати флешки, то що ж з ними робити? А звідси і наступне правило:

4. Користуйтесь хоча б мінімальним ПО для захисту, тобто антивірусом. Добре, коли це відомі антивіруси з оновленими базами. Але якщо немає можливості поставити такі,  безплатні теж підуть.

4.1. Якщо працюєте з мережею – використовуйте фаєрволи.

4.2. Старайтесь з флешками працювати в тотал-командері, або подібним аналогом. Зазвичай, вони мають вшиту утиліту, що не пропускає троянів.

Ну і найголовніше, пам’ятайте, що віруси самі по собі – безобідні об’єкти. Їхні зуби показуються вже тоді, коли їх відкрити. Тому будьте уважні і, слідкуйте за тим, що відкриваєте. Якщо ви поняття не знаєте що за файлик, чи що за сайт вам пропонують – краще ігноруйте. І якщо бажаєте вберегти свій комп’ютер від вірусів – дотримуйтесь основних правил профілактики. Бо інакше – зараза пробереться, а тоді вже вивести буде важко. А ваші паролі чи інша інформація – злегкістю може змінитися чи пропасти взагалі.

П.С: описане вище можна доповнювати.

Читайте також: