581

На землю майже впав метеорит

14 лютого над Челябинськом пролетів метеорит, розірвався і згорів 🙂 Кажуть: Челябинськ настільки суворий, що навіть метеорити на нього не падають – а розриваються і згорають.

Купа очевидців падіння метеориту в Челябинську говорять, що метеорит не впав, а розірвався в атмосфері, ніяких катастроф не відбулося, а всі постраждалі – то “цікаві варвари”, що стояли біля вікна і дивилися на слід в небі від метеорита. Коли ж вибухова хвиля дойшла до Землі – над епіцентром у домах розбилися вікна і саме це стало причиною травм “цікавих варвар”.

І збитків промислових.

Водночас в мережі з’явилося багато скептиків, типу: “постановка, монтаж, це не метеорит”. Головні причини скептицизму це одне відео, на якому Челябинський місцевий житель зняв подію під датою 31.12.2012.

Але цю випадковість можна списати на “Челябинський менталітет”, тобто – Челябинськ настільки суворий, що в них цілий рік – останній день року; або ж – новий рік зустрічають з падінням метеориту. Одним словом, на фоні інших відеозаписів та форумних обговорень очевидців ця скептична думка розвіюється як сам метеорит що розірвався в атмосфері.

Далі скептики говорять, що метеорит не може розірватися, а ударна хвиля лише від падіння може бути. Так от – те, що відбувся вибух – це елементарно пояснюється. Від тертя через проходження в атмосфері накопичується величезний електростатичний заряд, якщо метеоритна маса і густина метеорита його не витримує – відбувається пробій. А далі розрив. Це як розкол каменя коли в нього вдаряє блискавка. Але блискавка в такому разі як іскра в запальничці. Там колосальна енергія виробляється при проходженні тіла через атмосферу, тому вибух – це найлогічніше що стається з подібними не стабільними тілами в атмосфері.

Остання теза скептиків – це те, що про таку подію мали попередити. Щось на кшталт “погоду знаємо на місяць на перед, а тут не знаємо”. І це дійсно так – погоду знаємо (і то не точно), бо є розрахунки, спостереження і супутники. А таке як метеорит – визначити неможливо і ось чому.

Є версія, що метеорит, який розірвався – це супутник астероїда, що пролетів максимально близько до Землі. Про цей астероїд – ще раніше говорили сповіщали, те що астероїди мають багато попутчиків біля себе – це факт (звідси і думки про метеорит – супутник). Одному з таких попутчиків ніщо не заважає під дією гравітації Землі ввійти в атмосферу? А тепер щодо того чому він він не був помічений. Тут теж немає нічого дивного. Навіть великі об’єкти важко помітити в космосі, як от цей згаданий астероїд – його побачили лише рік тому. А тепер подумаймо чому ми не знали нічого про камінець, який згорів в атмосфері?

Скептикам привіт від фіглів 😉

Читайте також: