488

Ціна пристрасті (The Ledge. 2011)

Ціна пристрасті (The Ledge. 2011)
Що таке віра? А що є релігією? У блогах з дня у день проводяться суперечки на тему релігії і водночас віри. Часто ці поняття поєднують і видають як одне, суцільно позитивне або суцільно негативне, явище. Проте вони є різними. Перш за все тим, що віра – це природа людини, це її відчуття, як відчуття задоволення чи гидоти, а релігія – це вже штучне утворення, яки використовує інструмент, віру, у своїх цілях. Чому це так і як це так? Фільм Ціна пристрасті (The Ledge), демонструє нам і пояснює наглядно.

Хочу сказати, що фільм мене вразив настільки, що я одразу після перегляду кинувся рекомендувати його переглянути іншим. І перша реакція, яку зустрів – “низький рейтигн IMDb” (я не знаю що за рейтинг і не цікавлюся таким). І одразу стає зрозумілим чому рейтинг низький. Підозрюю, що створюють його люди, а через те, що релігія у фільмі відокремлена від віри і показана у не найкращому своєму обличчі, люди що бірковано вірять в релігію – ставлять низькі оцінки.

У фільмі немає хепіенду, немає і завуальованих сюжетів, прикрашених золотою стружкою спецефектів, у фільмі є лише жорстке і реальне зображення подій, які оголюють суть. А суть, я бачу, у релігійному фанатизмі, до якого скочуються або через традиції і звичку, або через надважкі пережиті долі. У випадку “Ціни пристрасті” – друге. Ми маємо наркоманку, а за сумісництвом і повію, та алкоголіка, пропащу людину, які за певних обставин пережили погані періоди свого життя і замінили їх на релігію. І ось суть – власна сила волі і власна віра у себе, підмінюється на явище, яке цими інструментами користується – релігійні догми!

З іншої сторони ми бачимо атеїста, який має чітку аргументовану філософію свого життя і який не погано живе, в плані соціальному. Так стається, що його доля перетинається з долями уже згаданих перонажів. Під час їхніх зустрічей, зав’язуються такі ж суперечки, які можна знайти в українських блогах. Хоча це не суперечки, а скоріш дискусії.

Після доволі банальної закрутки сюжету, якого я описувати не буду, фільм оголює реальний стан речей, де атеїст проявляє свою віру, а релігія в обличчі “віруючого”, відкриває свої, здавалось би побічні ефекти. Була б це театральна вистава – назвав би трагедією.

Ціна пристрасті” – також відкриває нам обличчя повії, точніше її душу – в таких людей теж є людське https://www.prostitutki-kieva.info/ . А ще він зачіпає тему “підерастії” – це єдине, що я у фільмі закреслив би. Але незважаючи на це – раджу переглянути, бо фільм сильний!!!

Читайте також: