867

Планета ідіотів (Idiocracy)

Планета ідфотів (Idiocracy 2006)
Що на нас чекає в майбутньому? Чи справедливі футуристичні прогнози про технологічне суспільтво?  Мабуть частково таки справедливі, бо робляться з огляду на темпи розвидку технологій. Проте потужні політичні стратегії, які в нас час стали корпоративними – не дають можливості бути однозначним. Іншу сторону майбутнього зображено у фільмі, до якого сьогодні огляд – “Планета ідіотів” або ж – “Ідіократія” (дослівно).

Ідіократія” – це сатирично-фантастичний фільм. Як говорить сама назва, він про державоустрій, що побудований в деградованому суспільстві, суспільстві ідіотів. Цікавою є передмова фільму, де пояснюється причина виродження людства. З однієї сторони – це занадто критична поміркованість еліти, з іншої – це безграничність духовних виродків. Перші, через інтелектуальну економічність припиняють продовження свого роду і передачу елітного генетичного матеріалу дітьми, а другі ж навпаки – розмножуються, як кролі в Австралії. Думаю не секрет, що відсталі країни переживають демографічні буми, в той час коли інтелектуальні – демографічні кризи. Це мається на увазі природня демографічна картина, а не міграційна. Тому підхід фільму – логічно правильний.

Автори вирішили створити ситуацію, в якій законсервувалася би свідомість сучасна і перенеслася далеко в майбутнє. Спроектували деградуючу тенденцію і додали розвиток корпорацій за сучасними схемами і подали результат у вигляді сатири. Свідомістю, яка потрапила в майбутнє – став абсолютно посередній чоловік з нашого часу, та трохи відстала повія. За певних обставин (дізнаєтесь у фільмі), вони потрапляють у другу половину третього тисячоліття. Виявляється, що у цей час вони – найрозумніші!

Сатира фільму зачіпає широке поле явищ сучасного суспільства. Це і ТВ, і міліція, і споживацька економіка, а головне – політика. Фільм насичений деталями, які в маленьку публікацію не поміщу. Тому просто напишу – раджу переглянути. Фільм “Планета ідіотів” – це не тупо про тупе. Хоча для тупих це буде тупо про не тупе. Одним словом дивіться https://www.ex.ua/view/20026583 😉

Читайте також: