214

Адреналінові сутінки

Продовжую збирати книжи з автографами і цього разу з рук листоноші, я отримав невеличкий пакунок із фантастичним вмістом. Опис вмісту як в переносному, так і в прямому значенні. Бо отримана книга прийшла із Чернівців, від сучасного українського письменника-фантаста Юрія Муляра.

Юрій Муляр

Наскільки я знаю, фантастика, а особливо космічна фантастика, зараз не у попиті. Різні попсові тематики та масові фентезі у світі книг, затьмарили цей жанр, як зараз планшети затьмарують серйознішу комп’ютерну техніку. Та ця мода не вбиває фантастику, як жанр, а навпаки – фільтрує твори, залишаючи лише якісні та по-своєму підштовхує її до розвитку. І дуже тішить те, що в Україні літературна фантастика, незважаючи на всі тернові кущі на шляху, все ж таки існує та розвивається також!

Від “Адреналінових сутінків“, признаюся, чекав щось у стилі самвидав, але відкривши книгу, побачив повноцінну, якісну збірку оповідань, що обіцяла бути цікавою. Вісімнадцять новел, думав читати поступово, та так не вийшло. Проковтнув їх буквально за день. На перший погляд, всі твори ніяк не поєднанні, окрім хіба що самою збіркою, але щось мені підказує, що це не зовсім так. У кожному творі я побачив спільну рису – це час. Таке враження, що автор вибудував цілий технологічний  світ майбутного, з якого описує окремі історії жителів того світу. У такому поєднанні всіх новел, можна, навіть, вималювати певний кістяк тогочасного суспільства. У ньому чудово співіснують роботи та люди. Деякі машини на стільки тонко зроблені, що їх важко відрізнити від людей, а деякі взагалі самі себе вважають людьми. Космічні подорожі у цьому суспільстві – буденна справа, а відкриття нових планет – бізнес. Окрім того, серед новел зустрічаються і тема “вічного”, де цікаві сюжети показують те, хто людина насправді і яка її значимість у цьому світі.

Сподобався і стиль написання, він частково і дав уявлення про створений світ, як цілісний. Описи подій короткі і стислі, водночас із точним поясненням, що допомагає вжитися в атмосферу новел та їхнього світу. В результаті, після прочитання, залишається післясмак у вигляді спогадів, так, ніби сам побував поряд з подіями. Чи, принаймні, переглядав їх на курсах життя в майбутньому 🙂

Якщо ви любитель фантастики і вас зацікавив опис книги, то раджу замовити її у Юрія Муляра, так, як це зробив я. Деталі читайте на його сайті (у сайдбарі): tacitak.blogspot.com. Ціна символічна, а не пожалієте точно.

А я ж дякую Юрію за книгу, та цікаві твори, які принесли задоволення від прочитання. Окрема подяка за підтримку української фантастики, бо найбільший вклад у розвиток – це власний доробок.

Адреналінові сутінки Адреналінові сутінки зворотня сторона

Читайте також: