686

Фізика майбутнього – Кайку Мічіо

Говорять ера фантастики закінчилася, людство втратило минулий романтизм, а світ літератури захопив цинізм та реалізм. Але це не заважає рухатись за сценарієм описаним відомими фантастами минулого століття. Це говорить нам про те, що фантастичні можливості і технології не такі вже й фантастичні, а всі видумки геніїв цього жанру, це майбутні проекти, що поки що, не мають втілення через брак технологій. Сучасні фантасти, це вчені, які не просто придумують яким буде світ майбутнього, але й знають як це зробити!

Фізика майбутнього - Кайку Мічіо українською

У книжці “Фізика майбутнього“, Мічіо Кайку – провідний фізик теоретик, розмірковує і прогнозує на основі технологій, що зараз в зародку, яким стане світ через 100 років. До свого прогнозу, він застосовує не лише уже розроблені прототипи майбутніх технологій, але й закони, за якими вони розвиваються.

Кайку описує цікаву закономірність розвитку людства, яка залежить від освоєння енергетичних ресурсів. Починаючи з ручної праці, закінчуючи атомною енергією, в людини є технологічні можливості, що напряму залежать від енергетичного потенціалу. Таким чином Кайку прогнозує, що наука до середини XXI століття освоїть термоядерний синтез і матиме енергію сонця, що дозволить відкрити нові горизонти можливостей.

Велику увагу приділено штучному інтелекту. За словами автора інтелект це програма, яка приймає рішення на основі отриманих від зовнішнього світу данних і робить висновки. А тому навіть найпотужніші комп’ютери, що створила людина, мають інтелект не потужніший за комашиний. Усі сучасні комп’ютерні технології працюють на зазделегідь створених програмах. Вони можуть мати безліч змінних та параметрів і виглядати наче розумні машини, але насправді це звичайна імітація. За прогнозами Кайку, проблема штучного інтелекту вирішиться до середини цого століття, а всі апокаліптичні сценарії, які наводять страх на сучасних людей (типу термінатора – повстання і бунт розумних машин), зумовлені невідомістю. Насправді штучний інтелект не нестиме загрози людству, а буде лише допомагати і ефективніше справлятися з добробутом. До кінця XXI століття, штучний інтелект може перевершити людський.

Також вчений прогнозує прорив у генній інженерії. Люди навчаться виявляти рак, за багато років до того, як він стане небезпечним для життя, маючи змогу ліквідувати його згубну дію. Уже зараз відомі технології поротьби з раком та генетичними хворобами, заважає втіленню у практику їх різноманіття, а також складність генетичного коду і дорога процедура його дослідження.

Всі майбутні технології можливі лише за однієї умови – мудрість людства. Зараз є велика небезпека втратити перспективу. Це століття, буде записано в історії, як небувалий досі перехід до так званої цивілізації типу I. Тобто планетарної цивілізації, де все людство житиме єдиним об’єднанням, почнеться освоєння сусідніх планет і їх супутників. Роль сучасних державних утворень, стане незначною.

Про все це та багато іншого, з прикладами прототипів майбутніх технологій, та поясненням суті, Мічіо Кайку пише у своїй книжці “Фізика майбутнього“. Чотириста сторінок розширення свідомості, а скачати книжку можна за цим посиланням: тиць. Читайте та розвивайтесь 😉

Читайте також: