203

Код Дурова

Закінчив читання книги “Код Дурова – реальна історія Вконтакті“, не знаю на скільки вона правдива, але бажаю сприймати її за чисту монету. Іноді потрібно суспільству справжніх лідерів і харизматиків, Дуров, який є вихованцем сім’ї інтелігентів, саме такий. А його лідерство почалося ще з дитинства, з чого й починається книга – штурмовий огляд середовища, в якому гаптувався Павло Дуров.

Код Дурова - реальна історія Вконтакті

А все починалося з неформальної елітної освіти та ідейних вчителів, що й виховали у Павла жорстке відчуття справедливості. Пізніше на нього вплине Джобс та інші батьки силіконової долини, що й сформує остаточну манеру керування своєю компанією та боротьби з гієнами, які нетерплять оволодіти живим ще тілом.

Недавно, я писав огляд до фільму про Стіва Джобса, там згадав про ще одину біографічну стрічку “Пірати силіконової долини”, так от – “Код Дурова” за духом та подіями, то ніби поєдніння обох фільмів. У ньому достатньо розкрито персону, яка певний час була напівміфічною для користувачів “Вконтакті”, а також описано всі деталі розвитку соціальної мережі, починаючи від ідейного наповнення, закінчуючи корпоративними сутичками з конкурентами. І звісно ж дії головного героя, який є надзвичайним ідеологом і не поступається жодному подразнику можливого впливу.

Чудовим є і рішення застосувати у книзі відомі публікації Дурова в твітері та на своїй сторінці у контакті. Таким чином, ніби відкривається інша сторона життя. Здається, що кожне слово, яке є оприлюднене за допомогою соціальних мереж – то окрема історія, що складається із ланцюжка подій, які в результаті формують статуси Дурова. А ті в свою чергу діять, як бомби в інформаційному полі і змінюють все навкруги з ІТ швидкістю.

Сам Дуров, як уже писалося, є ідеологом і, як він сам про це говорить – містиком. Він знає, що інтернет має змінити світ і не дозволяє світу змінити інтернет. Його прогнози – 20 років, це термін, коли нове покоління, що виховане вільними соцмережами, займе фундаментальні ніші у суспільстві і принесе волю туди. Дуров прогнозує розпад всіх державних строктур через не потрібність цих строктур…

Я одного разу прийшов до висновку, що Павло Дуров мітить на посаду президента. Тоді я дав прогноз – п’ять років. Після прочитання книги, моя думка не змінилася, хіба що термін нівелювався і став умовним позначенням. Тепер я розумію, що він уже президент, але його країна – без кордонів, а росте за рахунок прихильників, що розширюють свою свідомість за рахунок прийняття нових ідей. Головне тут слово – росте

Книгу хочуть екранізувати, обіцяють, що вихід фільму “Код Дурова” припаде на 2014 рік, хоча сам Дуров не схвалює цю затію.

Ну і на закінчення – раджу почитати цю книгу, хоча б заради розуміння політики “Вконтакті”, чому ця соціальна мережа така нахабна і чому її всі не люблять, звідки з’явився соціальний мем школярства і плагіту і чому при цьому вона завойовоювує щораз більше прихильників та встановлює нові рекорди? Скачати книжку (російська мова) можна прямо тут: “Код Дурова – реальна історія Вконтакті” (pdf).

Читайте також: