290

Ненаписана історія

Ненаписана історія

Не щодня є змога тримати авторську книгу, отриману від самого автора, з авторським підписом. Мені така нагода випала, розцінюю це, як виграш у лотерею. Мабуть, за ймовірністю – це так і є, але хочеться не хвалитися прихильністю фортуни, а поділитися враженнями від прочитаного.

Ненаписана історія” – це перша книга молодої письменниці Алли Іонової, з міста Біла церква. Історія у жанрі фентезі про світ літератури, про книги які вже написані і які ще чекають на своє написання. Ну і звісно ж – про кохання.

Читав “Ненаписану історію” не довго. Грамотна і легка мова, що розфарбована різноманітними неологізмами, лишень затягує у світ книги, який вона будує. А будує світ дивовижний, де немає границь і рамок, але є своя логіка (імпонує).

Як уже згадувалося – це історія про літературний світ, де існують не написані ще книги. Вони дивним чином обирають собі “хранителів”, які захищають ці книги від різних нечистих сил. Недобросовісні – всього лише приречені на вічний блуд персонажі з мертвих ненаписаних книг, так звані “сторії”, оживитися які можуть лише викравши і використавши чужі не написані книги. Але окрім них, на цінні порожні сторінки полює й інша казкова нечисть, бо для таких вони є хорошим товаром, чи засобом для обману (все, що в попиті – те добре ціниться).

Головна героїня “Ненаписаної історії” – дивакувате дівчисько з іменем Віола, з гіпервідчуттям справедливості. Одна з майбутніх книг, обрала її в якості своєї хранительки та наділила її магічними силами. Але наявність сил – це ще не вміння ними користуватися, саме тому кожна із сторін дивного, казкового літературного світу навчає дівчину за своїми правилами. Та ким стане підліток, який матиме необмежені можливості?

Мені здається, що дівчина сама напише свою історію, але це вже буде наступна книга. А поки що, насолоджуюся післясмаком від прочитаного світу і помаленько починаю розуміти що таке “кайф від книги”. А ще тішить, що в Україні є молоді активні письменники, що мають амбіції і в перспективі можуть стати не менш відомими за своїх зарубіжних колег. У своїх жанрах 🙂

Хто хоче мати у своїй колекції цю фентезійну скриню літературного світу, може замовити у її автора – Алла Іонова. Десь було написано:

“Повірте, розчарованими не будете”

 Я повірив і таки не розчарувався! 🙂

Читайте також: