647

Перший олігарх, Михало Iванович Терещенко

Книжка – біографія, про спадкоємця найбільших статків дореволюційної Російської імперії. Названий першим олігархом, Михайло Іванович Терещенко, українець за походженням, вихідець з сім’ї прогресивних козаків. 

Перший олігарх, Михало Iванович ТерещенкоКнижка видана внуком Михайла Терещенка, по суті це збірка “мемуарів” самого головного персонажа, де він описує все своє життя, а також розповідей його знайомих. Книжка наповнена архівними фотографіями, що ілюструють описану історію.

Цікаво було читати про Ленінський переворот в контексті того, що відбувалося на євромайдані, бо співставляючи події, можна робити деякі висновки щодо порядності і складу мислення колишньої уже влади в Україні, а також тих, хто очолював євромайдан. Здається, що євромайдан – це реванш.

«Прагненням до суспільної користі» – життєве кредо родини Терещенків, в якому ріс і виховувався Михайло, все його життя пройде під ним. У молодому віці, через хворобу батька і старість діда, він успадкує величезні статки і підприємства. Соляні шахти, цукрові заводи, землі – найприбутковіші галузі того часу. 80% прибутків від підприємницької діяльності, Терещенки віддавали на благодійність, таку традицію продовжить і Михайло. Побудує лікарні, церкви, прокладе залізничні шляхи, поставить вокзали. Створить робочі місця для тисячів ураїнців.

Піком особистого росту Михайла Терещенка, стане посада міністра фінансів, а пізніше зовнішніх справ у тимчасовому уряді Росії. Михайло особисто займався розкриттям зв’язку зрадника Леніна з ворожим табором – Німеччини, у період Першої Світової війни. І лише випадкова поспішність колег не дозволила довести справу до кінця. Він, після Ленінської революції, стане ворогом №1 для тирана.

Та після тюремних поневолень і втрати всього, Михайло Терещенко не дозволив долі себе зламати. Він зміг стати відомим та поважним у світі банкіром, а також відкрити свою нову прибуткову справу, уже в Європі.

Книжка ватра уваги, особливо нинішнім олігархам, які більше схоже на те, що викачують (як паразити) вигоду з людей, а не прагнуть до суспільної користі… Скачати книжку “Перший олігарх, Михало Iванович Терещенко”, можна за цим посиланням: скачати.

Читайте також: