749

Ви, звичайно, жартуєте, містер Фейнман!

Довго читав і нарешті дочитав! Річард Фейман – відомий фізик, що брав участь у розробці атомної бомби, пізніше лауреат Нобелівської премії. Книжка “Ви, звичайно, жартуєте, містер Фейнман!” (рос. “Вы, конечно, шутите, мистер Фейнман!”), по суті – автобіографія, що складена хронологічно із кумедних та цікавих випадків з життя видатного фізика.

Ви, звичайно, жартуєте, містере Фейнман

Автор не лише професор фізики та лауреат нобелівської премії, але й хуліган, та дуже харизматична особистість. Свої погляди та характер, він прив’язує до свого дитинства, де найбільший вплив на нього мав батько та “вулиця”. Фейман любив бути у центрі уваги, бо знав трошки більше ніж інші. Він цікавився технікою та наукою загалом, використовуючи свої знання для демонстрації фокусів. Цікавість до техніки також принесла йому перший заробіток.

Пізніше хуліганська натура перенесеться на жартівливі витівки в коледжі, вони не пропадуть і у зрілому віці. Коли Фейман працюватиме над розробкою ядерної зброї, улюбленим заняттям його буде – злом сейфів 🙂

У книжці, автор розповідає ці історії з життя з особливим захопленням, бо все, що він робив – робив щиро та з насолодою для себе. Це і є поведінка вільної людини, а Фейман вважав, що ставите себе у рамки статусу – безґлуздо. Через це Річард з неохотою прийняв Нобелівську премію.

Протягом усієї книжки, дуже багато запитань і роздумів, особливо цікаво дізнатися думку науковця про систему освіти, а вона всюди приблизно однакова – зазубрювання матеріалу. Сам же вчений говорить, що без розуміння це марнування часу.

Кажуть, якщо людина геній, то геній у всьому. Так і Річард Фейман був не лише асом фізики, але й мав певні вміння у музиці  та малюванні, історії з цим його захопленням не менш цікаві, ніж історії із професійним заняттям.

Раджу почитати книжку “Ви, звичайно, жартуєте, містер Фейнман!”, знати про великих людей корисно. Скачати книжку можна за цим посиланням: скачати

Читайте також: