155

Створення сайтів, чому так дорого?

Кожен, хто хоче створити сайт, але не має для цього достатньо знань і вміння, запитується в спеціалістів – чому так дорого? Давайте розберімося трохи у тому, що таке розробка сайтів та як цей процес відбувається насправді.

Класичний випадок: “Потрібен інтернет магазин, подібний до Розетки, бюджет 2000 гривень”. Чи можливо це? Розробка сайту, для звичайної людини, найбільш подібна до будівництва будинку. Щоб отримати готовий продукт, потрібно задіяти не одного спеціаліста.

Спочатку складається проект-опис будинку, потім малюється його макет. Далі йде саме спорудження каркасу (фундамент, стіни дах), потім ремонт, оздоблення, наповнення меблями.  На кожному етапі працюють свої спеціалісти.

Подібна ж модель розробки присутня й у сайтобудуванні: складається технічне завдання (тобто опис майбутнього сайту, його функціонал, завдання які він має вирішувати), потім дизайнер малює макет, далі йде верстка, програмування, наповнення інформацією. В результаті ми отримуємо готовий сайт, який працює. Але на підтримку його роботи, все одно потрібно затрачувати ресурси (аналогічно як для житла: світло, газ).

А тепер просто підрахуємо скільки буде коштувати в середньому у часі для звичайного онлай магазину, що містить в собі лише стандартні шаблони (головна сторінка, категорія з продуктами, карточка товару, кошик):

  • дизайнер потратить на 4 сторінки близько 24-х годин;
  • верстальщику на 4 сторінки піде біля 12;
  • програмісту доведеться працювати близько 20.
  • протягом всього процесу паралельно керувати всім цим буде менеджер проекту, візьмемо половину всього часу – 28 год.

В результаті маємо 84 робочі години. При середній оплаті 8$ за год, отримаємо суму 672$. Нагадаю, ми розглядали найпростіший інтернет магазин. А у подібному до “Розетки” – все буде на багато складніше і довше. Детальніші ціни на створення сайту, запитуйте на вебстудії webkitchen.kiev.ua індивідуально.

А поки що робимо висновок. На поставлене спочатку завдання з бюджетом дві тисячі гривень, будь-який притомний спеціаліст скаже вам – це неможливо! Є варіанти, при яких можна здешевити роботу, а саме – зменшити кількість годин по спеціалістах. Наприклад, взяти готовий дизайн, або готовий шаблон з двигуном сайту. Але результат буде далеко не тим, який ви уявляли собі на початку.

Тепер ви знаєте чому створення сайту не дешеве. Якщо у вас справді немає грошей на таке “задоволення”, подумайте – а чи потрібно воно вам взагалі? Його ж ще підтримувати доведеться…

Читайте також: