290

Вибираємо доменне ім’я для сайту

Створюючи веб-ресурс, ви напевно не раз і не два зіткнетеся з поняттям «домен». Про те, що таке домен, навіщо він потрібен і як його вибрати, розповість ця стаття.


Уявіть, що ви шукаєте певну будівлю в незнайомому місті. Без знання точної адреси зробити це буде складно, чи не так? Приблизно так само відчувають себе користувачі, які намагаються знайти ваш сайт у всесвітній павутині. Домен – це адреса вашого сайту, що дозволяє в будь-який момент знайти його і отримати доступ до його сторінок.

Правильно підібраний домен забезпечить вашому веб-ресурсу популярність і успіх. До того ж, якщо ваш сайт буде розвиватися, вартість купленого вами домену буде постійно зростати. Тому покупка якісного домену – це ще й непогана інвестиція.

Як вибрати домен? На що звертати увагу?

На думку експертів, домен повинен бути в першу чергу простим і таким, що запам’ятовується, щоб люди, випадково почули про вашому сайті, потім про нього згадали. Також домен повинен відповідати тематиці вашого сайту. Погодьтеся, що traktor.com – не найкращий адреса для сайту, присвяченого фотографії. Найчастіше, вибираючи домен, вебмастера використовують назву своєї організації або опис свого бізнесу.

Якщо ви займаєтеся міжнародним проектом, подбайте про те, щоб домен був зрозумілий жителям різних країн. По можливості в доменах краще уникати цифр, дефісів і тире.

Ще один важливий момент – доменна зона. Їх дуже багато – .com, .net, .ua, .org і т.д .. Більшість доменних зон відповідають конкретним видам сайтів (наприклад, .org для сайтів організацій, .biz для бізнес-порталів і т.д.). Тим не менш, ви можете зареєструвати свій сайт в будь-якій зоні, яка вам сподобається. Тільки деякі з них мають нюанси: наприклад, для реєстрації домену в національній зоні .ua вам знадобиться свідоцтво про реєстрацію торгівельної марки.

Якщо ваш бізнес орієнтований на конкретний регіон, доцільніше буде вибрати домен у відповідній зоні (.kiev.ua, .od.ua і т.д.). Якщо ж ви орієнтовані на більш широку аудиторію – робіть вибір на користь .com і .net.

Для того, щоб користувачі напевно потрапили на ваш сайт, ви можете зареєструвати декілька доменів, кожен з яких буде вести на ваш сайт. Проте, до вибору основного домену варто підійти з усією серйозністю – користувачі дуже часто в першу чергу звертають увагу саме на адресу сайту.

Ще один важливий момент: підібравши хороший домен для свого сайту, поспішіть його придбати, поки це не зробив хтось інший. Ну а після того, як вибір буде зроблений і сайт буде готовий до запуску, виберіть для нього відповідний хостинг. Саме завдяки йому ваш сайт і з’явиться в Мережі, радуючи вас відвідувачами і новими клієнтами.

Читайте також: