485

Як поставити водяні знаки на картинки (.htaccess + php)

Іноді блогери чи сайти компаній, які публікують велику кількість унікальних зображень, потребують захисту своїх картинок. Через те, що вони їх закидають у вільний доступ, єдиним захистом стає накладання водяних знаків (копірайту) на картинки. Так, навіть якщо вкрадуть, буде видно звідки.

Мавпа вважає себе богом

Звісно, у ручну це робити буде дуже затратною справою, тому пропоную поставити php скрипт, який автоматично накладатиме копірайт на ваші картинки! Виглядатиме воно приблизно так, як зверху (копірайт, чи то водяний знак потрібно зробити в окремому файлі).

Для того, щоби наш скрипт запрацював коректно, потрібно у папці, де розміщенні картинки, які ми заливаємо, створити файл .htaccess із наступним вмістом:

<FilesMatch “.(gif|jpg|png)$”>
RewriteEngine on
RewriteRule .* /copyright.php?image=%{REQUEST_URI} [NC]
</FilesMatch>

Директиви, що ми прописали в .htaccess, перенаправляють всі картинки з тієї папки, в якій розміщено файлик, і її підпапок на обробку в скрипті copyright.php. Далі створюємо цей скрипт, цього разу у корені сайту. Вміст скрипта буде наступним:

І останнє – це заливаємо картинку у фарматі png, або gif з копірайтом. У моєму пипадку це watermark.png. Тепер при завантаженні картинок з наших папок, автоматично додаватиметься копірайт на зображення.

Цей скрипт зручний і має ряд переваг над стандартними плагінами від WordPress. По-перше, він додає водяні знаки безпосередньо при завантаженні картинки у браузер, тобто нам не доведеться перезаливати, чи якось додатково оброляти старі картинки, які вже були опубліковані на блозі. По-друге, копірайт автоматично масштабується. І по-третє, якщо скрипт прибрати, чи вивантажити картинки з FTP, то вони будуть чисті, без копірайтів. Але є і недоліки – він додатково навантажує хостинг 🙂

Додам ще, що цей php скрипт, що автоматично додає водяні знаки на зображення, працює на усіх cms. Він автономний, тому широкий у використанні та зручний.

Читайте також: