499

Оптимізація WordPress (1)

Оптимізація вордпрес

Оптимізація WordPress

Сьогодні спробував глянути в код всім відомого вордпресу і побачив там деякі рядочки, які можна сміливо замінити на записи, не втративши при цьому візуальної гармонії сайту, але суттєво розгрузивши цим, його навантаження на сервер. Суттєво – може й надто гучно сказано, але певне полегшення буде. Ну а це відповідно швидше завантаження, що позитивно вплине й на СЕО показники, тобто пошуковики люблять легкі сайти, для них будь яке скорочення часу на аналіз – великий плюс.

Отже в чому суть? Як відомо, основне навантаження на сервер дають часті запити до бази даних MySql. Тому, будь яке зменшення їх – є позитивним показником. Інсталювавши яку небудь тему на свій сайт, ви інсталюєте і набір стандартних PHP скриптів із цими запитами. Деякі з них можна замінити, бо написані вони безпосередньо, для всіх. Тобно не визначено для якого сайту. Але коли ви вже використовуєте для свого, то ці скрипти можна замінити шляхами саме до свого. Таким чином, не хитрою підміною коду, можна зменшити кількість запитів до бази даних. А вони відбуваються при завантаженні кожної сторінки, тому на фоні загального серфінгу по вашому сайті – цей показник буде досить таки суттєвим.

Тепер перейдем до діла. Зменшити кількість запитів, можна за рахунок прописування результатів, статично прямо в шаблоні. Для початку розглянемо файл header.php.

Функції між тегами <header> </ header>

 1. Замість функції <? Php bloginfo (‘html_type’);?> можна написати  text / html
 2. Замість <? Php bloginfo (‘charset’);?> пишемо  UTF-8 ( звісно, якщо Ви при налаштуванні вказали саме його, в іншому випадку пишемо те, як налаштували)
 3. У тезі Title, багато тем використовують функцію <? Php bloginfo (‘name’);?>, замість неї, сміливо можна писати назву сайту.
 4. <? Php bloginfo (‘version’);?> (Версія Вашого WP) також можна прописати прямо в шаблоні.
 5. <? Php bloginfo (‘stylesheet_url’);?> (Шлях до файлу CSS), прописуємо вручну. Наприклад, https://Адреса_сайту/wp-content/themes/Папка_з_темою/style.css дам маленьку пораду, відкривши код головної сторінки – побачите готовий текст (синтаксиз і шлях), його звідти можна скопіювати. До речі багато тем використовують окремі css таблиці для коментарів, для різних блоків і т.п., з ними можна зробити таку ж саму операцію.
 6. <link rel = “alternate” type = “application / rss + xml” title = “<? php bloginfo (‘name’);?> RSS Feed” href = “<? php bloginfo (‘rss2_url’);?>” /> </ link> замінюємо на <link rel = “alternate” type = “application / rss + xml” title = “RSS 2.0” href = “Адреса Вашого фіда “/>

Функції між тегами <body> </ body>

 1. У головній частині  теми можна знайти рядок: <a href=”<?php echo get_settings (‘home’); ?>/”><? Php bloginfo (‘name’);?> </a>, де першу функцію можна замінити на адресу сайту, другу на його назву.
 2. Після назви сайту, зазвичай, йде його опис, тобто <?php bloginfo (‘description’);?>,  яке теж можна замінити, безпосередньо текстом.
 3. Якщо темі вгорі є вивід сторінок, значить функцію <? Php echo get_settings (‘home’);?> можна замінити і там.

Ну і ще для закваски заглянемо в файл, що виводить записи сайту singl.php та index.php.  Але тут вже залежить від сайту, якщо ви лише публікуєтеся (тобто це блог), то зміни доречні, але якщо є й інші автори, то не рекомендую, бо посилання буде лише ваше. Ну статика – є статикою, тут нікуди не дінешся. Отже:

 1. Функцію <?php the_author ();?> тобто та, що виводить автора запису, переписуєм на своє ім’я, чи нікнейм.
 2. Можливий і такий варіант <a href = “<?php the_author_url (); ?>”><? php the_author ();?> </a> тут замінюємо перше на адресу автора, друге на його ім’я.

Ось такі не величкі зміни в коді, частково знімуть завантаження сервера і покращать роботу вордпресу. Але пам’ятайте, що деякі плагіни викоривсовують ці функції. Тому можуть бути збої в їхній роботі, або ж повністю відмова фунціонувати. Тому перед редагуванням – обов’язково зробіть копію файлів, які редагуєте, щоби в разі чого могли б відновити.

На цьому буду закінчувати, до наступних публікацій. 🙂

Читайте також: