3210

Qtranslate-x проблема з hreflang=”x-default”

При роботі з SEO оптимізаторами, наштовхнувся на дивну роботу мовного плагіна Qtranslate-x. Це напевне найзручніший плагін для створення кількох мов для сайту, але він не найкращий в плані пошукової оптимізації.


Qtranslate-x проблема з hreflang=”x-default”, google 404

Проблема виявилась в тому, що він робить одну з мов стандартною, а пошуковик (google), бачить це як не визначену мову. Крім того, з головної мови сайту, він створює дублі з приставкою цієї мови в кінці, а потім переадресовує користувача на основну сторінку. Приклад коду, який генерується в метатеги:

Звідси потрібно прибрати “x-default”, а замість нього вписати uk_UA, відповідно перший рядок, де hreflang=”ua”, просто видалити. А також модифікувати “en” на “en_UA”. Де “uk” та “en” — вказують на мову сторінки, а “UA” — країну, до якої прив’язаний ресурс.

Рішення складається з кількох кроків:

  1. шукаємо файл, що генерує вивід цих метатегів. Розташований він тут: /wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php;
  2. Шукаємо функцію, що відповідає за вставку qtranxf_wp_head();
  3. копіюємо функцію і переписуємо її в файлі function.php активної теми.

Важливо перед тим, як функцію переписати, її потрібно деактивувати. Загалом код виглядатиме так:

Логіка тут елементарна! Рядок виводу x-default — закоментовуємо, а для модифікації мов, ставимо умову if($hreflang==”ua”), що визначає яка саме завантажена. В результаті маємо на сторінці такий код:

Те, що і було потрібно.

Читайте також: