28

Кухонний комплект. Базові та розширені складові

Облаштування кухні є дуже важливим аспектом, оскільки це приміщення дивовижним чином поєднує у собі риси кулінарної майстерні та зони релаксації. Тобто обстановка кухні має не лише стимулювати гарний настрій, але й бути зручною та практичною для використання. Грамотний розподіл простору та елементів у ньому є запорукою візуальної гармонії приміщення та комфорту його цільового використання. З цими завданнями на відмінно справляється така меблева система, як кухонний комплект.

Кухонний комплект є набором функціональних модулів, кожен з яких виконує окремі функції, але в будь-якому випадку підкорюється єдиному практичному та стилістичному осередку. В цьому й полягає головна перевага гарнітура перед набором окремих меблів. Як виглядають кухонні комплекти, можна подивитися на ресурсі fayni mebli. А темою даного матеріалу є складові компоненти такого гарнітуру, їх особливості та цільове призначення.

Типовий склад кухонного комплекту

Які саме функції має забезпечувати меблевий гарнітур на кухні? Він повинен мати мінімум одну робочу зону зі стільницею, дозволяти зберігати посуд та інше приладдя, забезпечувати місця для мийки та стаціонарної побутової техніки.

Отже, типовий склад кухонного комплекту в обов’язковому порядку включає:

  • стільницю;
  • робочий стіл;
  • нижні та верхні шафи.

Крім того, в деяких випадках будуть доречні такі додаткові функціональні складові, як мобільні конструкції та окремо розташовані модулі.

Стільниця та робочий стіл

Робочі поверхні є найбільш важливим елементом кухні, оскільки вони необхідні безпосередньо для приготування їжі. Робочий стіл має бути виготовлений з якісних та стійких матеріалів, аби витримувати високий рівень вологи та забруднення.

Стільниця призначена для найбільш жорсткої експлуатації. Вона слугує для подрібнення та оброблення продуктів, тому її поверхня має забезпечувати високий рівень стійкості до жару, абразиву та механічного впливу.

Нижні та верхні шафи

Засоби зберігання потрібні в будь-якій кімнаті. Кухня містить велику кількість приладдя, зокрема посуд, бакалійні продукти та дрібну побутову техніку. Все це потребує зберігання, тому будь-який кухонний комплект має бути обладнаний шафами та нішами в 2 яруси. Верхні найчастіше використовуються для розміщення посуду, а нижні слугують для зберігання круп, сушки та техніки.

Мобільні конструкції та окремі модулі

Актуальні тільки у випадку, коли кухня має значну площу. Окремі пересувні та стаціонарні модулі створюють зручні функціональні робочі зони. Ще одна додаткова стільниця з нижніми шафами буде вельми доречною при розташуванні в середині приміщення. Так само, як і мобільний модуль у вигляді сервірувального столику, наприклад.

Читайте також: